Andělský podíl

recenze

Andělský podíl (2017) 5 z 5 / Channach
Andělský podíl

Za prvé je třeba dopadnout nohama napřed; naprosto nutně je musíte překřížit v kotnících – to proto, aby se při nárazu od sebe neodtrhly a následně se nerozpáral trup…

Tohle léto jedu na dolarově zelené vlně pracháčů. Royalové a Bradfordovi. A obě rodiny mě neskutečně baví! Andělský podíl, pokračování Králů bourbonu se čte téměř samo. Ta bichle má 486 stránek a já zděšeně pozorovala, jak mi utíkají před očima a listy se pomalu přelévají na stranu „přečteno“. Mrzí mě, že mám hotovo a teď si musím na rozuzlení počkat.

Goodreads se mě na Twitteru zeptal, jak bych třemi slovy charakterizovala knihu, kterou momentálně čtu. Odpověděla jsem: „money, bourbon, sex“. Ale nenechte se zmýlit. Andělský podíl toho v sobě skrývá mnohem víc. Vrací se staří známí z minulého dílu a já jsem moc ráda, že ty nejdůležitější a jejich dějové linky J. R. Ward na začátku zopakovala (takové seriálové: „Previously“). Jinak bych se během prvních kapitol asi trochu ztrácela. Takhle jsem mohla pokračovat, i když jsem obsáhlou první část přečetla už před půl rokem.

Lane pozorně sledoval, jak se inkousti tváří. A pranic ho nepřekvapilo, když se finanční manažer zase začal ohánět floskulí „nemáte právo“.

Čekala jsem, které dějové linky se vyřeší a spíše se to ještě zamotalo. A mě to neskutečně bavilo! Užívala jsem si lepení něčeho, co se pod rukama zároveň rozpadá, a hledání řešení rodinných problémů. Autorka má postavy opravdu propracované a tak každá z nich přistupuje k problému po svém.

Tentokrát mě bavil víc Lane než Edward a už se těším, až se rozvine i Maxwellova linie. Jeff jako staronová, nyní rozvinutější, postava je taky super. Jen Gin pro mě všem ostatním neskutečně natrhává zadek. Na ni se vždycky moc těším. Ať už se řeší její vztah k Samuelovi T., Amelii nebo Richardovi, tomu zakrslému hadovi.

Jsem opravdu zvědavá, jak to všechno skončí. Tento díl nám ukázal, že autorka rozhodně nechystá všem růžový konec. A nic jiného bych od ní ani nečekala. A nemusím ani zdůrazňovat odvedenou práci v Baronetu, protože, jak už je u nich standardem, se vydání obešlo bez chyb. A toho si moc cením.

Doporučuji k přečtení celou bourbonskou ságu. Nejedná se o klasické „díly červené knihovny“, kdy by se každá kniha věnovala někomu jinému. J. R. Ward rozehrála obsáhlou hru a děj pokračuje s každou knihou dál pro všechny postavy. Určitě nám má ještě co říct a její dějové linky jsou nepředvídatelné. Trochu bych to přirovnala k Dallasu (smějte se, ale ve své době se jednalo o kasovní trhák a mluví se o něm dodnes…v jistých souvislostech)… ale místo nafty teče proudem bourbon a je lepší. Navíc mě šokující konec navnadil na třetí díl. Před očima mi téměř běželo seriálové: „To be continued…“