Ako prežiť na vysokej škole keď ste introvert ?

recenze

Fangirl (2015) 3 z 5 / SknihouVrukách
Fangirl

Anotácia: Cath je fanúšička seriálového hrdinu Simona Snowa.
Jasné, celý svet zbožňuje Simona Snowa... Ale Cath je fanúšičkou celý svoj život a je v tom fakt dobrá. So sestrou dvojčaťom Wren sa ešte ako deti ukryli v Simonovom svete a pomohlo im to zvládnuť matkin odchod. Čítanie. Druhé čítanie. Vypisovanie na fanúšikovské fóra, písanie fanfiction, prezliekanie sa za postavy na každú filmovú premiéru. Cathina sestra už z fandomu vyrástla, ale Cath to nedokáže. Ani nechce.

Obe sestry majú osemnásť a idú na výšku. Wren nečakane vyhlási, že nechce v internáte bývať s Cath, aby bola nezávislejšia. Dvojčatá sa rozdelia a Cath je vydaná napospas namosúrenej spolubývajúcej a jej očarujúcemu frajerovi. Jej profesorka si myslí, že fanfiction je koniec civilizácie, a pekný spolužiak sa chce rozprávať iba o slovách... Popri tom všetkom sa Cath ustavične bojí o milujúceho, no zraniteľného otca, ktorý ešte nikdy nezostal sám. Otázka znie: Zvládne to Cath? Dokáže to, aj keď ju Wren nebude držať za ruku? Je pripravená žiť vlastný život? A chce vôbec vykročiť vpred, ak to znamená, že musí opustiť Simona Snowa?

Môj názor: Na túto knihu som sa veľmi tešila, ale moje očakávania nenaplnila.Kniha rozpráva príbeh o dvojičkách Cath a Wren, ktoré idú na vysokú školu, ale bohužiaľ Wren povie Cath, že už s ňou nechce byť na izbe. Wren to berie ako výhodu, lebo je extrovert. Cath je opak nej. Je introvert. Dá sa ako introvert prežiť na vysokej škole ?

Autorka Rowellová ma nenáročný a oddychový štýl písania, ktorý sa mi veľmi páčil. Preto aj dej ubiehal veľmi rýchlo a stránky mi mizli a ja som bola zachviľu som bola na poslednej stránke knihy, konkrétne 398. Miestami sa našla aj nejaká tá napínavá scéna, ktorá dej veľmi oživila a ja som bola veľmi rada, keďže milujem akčné knihy. Určite ako plus beriem fanfiction na konci každej kapitoly, ktoré mňa osobne nebavili, ale myslím, že niekoho môžu zaujať. Romantická linka bola super, nie žiadna klišé ako romantický trojuholník a podobne. Bohužiaľ, toto sú všetky pozitíva, ktoré som na tejto knihe našla. Ďalšia vec, ktorá sa mi páčila je obálka, ktorá je veľmi jednoduchá.

Teraz prechádzam k negatívam. Prišlo mi, že v knihe Fanúšička/Fangirl je strašne veľa nudných častí bez akcie. Ja by som pridala viac zvratov a napätia. Prvá polovica knihy bola fakt nudná. Vôbec nič sa v nej nedialo. druhá polovica je na tom lepšie. V knihe som nenašla ani poriadnu zápletku. Zápletká bola dosť taká "priehľadná". Koniec bol pre mňa dosť očakávaný a od začiatku som vedela ako to asi dopadne.

Záver: Ak nieste na knihy náročný, tak knihu rozhodne odporúčam ako fajn odpočinkové a nenáročné čítanie. Ak chcete väčšiu zápletku, tak ju neodporúčam. Rozhodne nemajte veľké očakávania. Potom by vás kniha mohla trošku sklamať ako mňa :(. Knihe som sa rozhodla dať hodnotenie 3*/5*.

tsal
06.11.2017

Musím souhlasit, že Fangirl by byla skvělá, kdyby ji autorka zkrouhla. Na nějakých prvních 20 stranách se nám představí všechny postavy, hlavní hrdinka opustí domov, prakticky se rozejde se sestrou a nastěhuje se na kolej. A pak nic. Asi tak třetinu knihy. Podobné stepování na místě je pak i v poslední třetině. Přitom kdyby se tato dvě hluchá místa (a asi 100 stran) vyškrtla, splnilo by to přesně ta očekávání, která jsem od knihy měla.