5.rok v Bradaviciach

recenze

Harry Potter a Fénixův řád (2004) 5 z 5 / SknihouVrukách
Harry Potter a Fénixův řád

Anotácia: Blíži sa piaty rok na Rokfortskej strednej čarodejníckej škole a pätnásťročný Harry Potter sa ocitá v plnom rozkvete puberty. Samozrejme, so všetkým, čo k tomu patrí...! K tomu sa pridá ďalšie neznesiteľné a nudné leto s Dursleyovcami...

Môj názor: Táto kniha je pre mňa najslabším dielom v celej sérii a tiež dielom, ktorý sa mi najmenej páči. Ale aj tak budem hodnotiť knihu pozitívne. Čo sa mi asi na celej sérii páči najviac sú opisy prostredia a postáv. Tie sú jednoducho skvelé. V tejto knihe rozhodne nechýbali. Rowlingová má skvelý štýl písania, ktorý uplatnila aj v tejto knihe. Nemám rada písanie v tretej osobe, ale v tejto sérii mi to rozhodne nevadí.Kniha má skvelú napínavosť a koniec. Zápletka je rozhodne dobre prepracovaná a nie je odfláknutá. Koniec aj keď je smutný je dobre premyslený a všetko to do seba zapadne.

Ale aj keď sa mi kniha páčila, tak sa tu našli veci, ktoré sa mi nepáčili. Niektoré časti ma nebavili a to by sa pri, tak dobrej knihe nemalo stať. Práve tie časti mi prišli aj dosť zdĺhavé. Keby autorka knihu trošku skrátila bavila by ma viac a bola by aj trochu lepšia. Občas som sa musela pri čítaní nútiť a na nejakej strane 650 som chcela koniec. Aspoň ten ma nesklamal. zápletka bola rozhodne slabšia ako pri iných dieloch, ale myslím si, že tejto knihe to vôbec neubrala na ľahkosti čítania,

Moje finálne hodnotenie nebude na 5*, ale bude to veľmi blízko piatim hviezdičkách. Knihu rozhodne odporúčam všetkým vekovým kategória ako skvelú fantasy knihu. 4,75*/5*