Zvuky letných nocí přehled

Zvuky letných nocí
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338356/zvuky-letnych-noci-z2X-338356.png 3 4 4

Táto kniha obsahuje tri príbehy: Maják na ostrove, Súmrak nad Sommarholmom, Emma Svenssonová a láska. V prvom príbehu Victoria Savanderová, asistentka úspešného spisovateľa, zdedí maják neobyčajným spôsobom. Maják jej vo svojej poslednej vôli odkázal neznámy muž, ktorého nikdy predtým nepoznala. Jej novonadobudnuté dedičstvo sa však nepozdáva niektorým ľuďom... Druhý príbeh opisuje odchod Britty, zdravotnej sestry, z práce. Chce ísť študovať a stať sa detskou lekárkou. Náhodou sa dostane na statok Sommarholm, kde zachráni život malému chlapcovi. Otec chlapca ju neuveriteľne priťahuje, no je už ženatý... Posledný príbeh opisuje romantickú dilemu študentky Hilly. Má sa vydať za právnika Maxa, no pri výbere svadobných šiat, ju prepadnú pochybnosti, ktoré pripisuje stresu zo skúšok. Preto sa vyberie za svojou starou mamou na vidiek, aby o všetkom popremýšľala a oddýchla si. Tam prichádza aj prasynovec sekretára jej starej mamy, Frederik, s ktorým voľakedy strávila nezabudnuteľné leto...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Liber Novus (Srbsko)

Sommernachtsklange

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zvuky letných nocí. Přihlašte se a napište ho.

Mesačnica
05.10.2020 2 z 5

(SPOILER) Najviac sa mi asi páčil prvý príbeh, v ktorom Victoria zdedí maják a keď už sa rozhodne dedičstvo prijať, všetko sa dá až zázračne do poriadku. Kiežby aj pri nás všetkých stála nejaká víla z rozprávky a aspoň občas šibla čarovným prútikom. Úprimne, kto by nechcel zdediť maják?
Ostatné príbehy ušli, no v jednom bola na môj vkus dosť vypätá situácia medzi manželmi a ešte to, že jeho brat paktoval s jeho ženou, (takéto zamotávky nemusím), no a v ďalšom Hilla príliš dlho otáľala a potom jej starú mamu porazilo a mohla ju citovo vydierať.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zvuky letných nocí v seznamech