Zvířátka a Petrovští přehled

Zvířátka a Petrovští
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105272/bmid_zviratka-a-petrovsti-mv5-105272.jpg 4 73 73

Soubor třiceti pohádek, v nichž Václav Říha (vlastním jménem Tille), jeden z našich největších sběratelů pohádek, zachytil kouzlo a poezii myšlení lidu, jeho fantazii, důvtip a smysl pro dobro a spravedlnost.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zvířátka a Petrovští. Přihlašte se a napište ho.

Janizoun
06.11.2023 5 z 5

Pohádky, kde dobro zvítězí nad zlem, chudí přelstí bohaté, kde pýcha je napravena..., se čtou krásně a tyto pohádky obzvlášť. Děti poslouchaly ani nedutaly a knížka se jim moc líbí.
Václav Říha - Václav Tille byl další pan spisovatel, který byl ve svém psaní jedinečný. Tuto knížku doporučuji i pro dnešní ratolesti.

Ayla767
14.09.2023 5 z 5

Mám velmi ráda staré pohádky :-) . Tuto pohádkovou knížku ještě nemám a díky DK si ji musím nutně koupit :-) . Pohádku o zvířátkách a Petrovských sice znám, ale na základě komentujících přátel si ji ráda přečtu.

simca9342
13.07.2023

Přečtená před lety.

Ne nějak dlouhý, ale krásný a poučný příběh o tom, že i zvířata mají srdce. Někdy ho snad umí použít více než lidé.
K příběhu: Malá, ale zvířata odešla ze statku protože statkáři a jeho malé dcerce hrozilo vystěhování a prodej všeho, co měli včetně zvířat.
Po cestě najdou chatu, ve které sedí loupežníci. Petrovští... Zvířátka ale nejsou hloupá a nedají se nikým vystrašit spíš pořádně postraší ty druhé. Příběh nejen o odvaze, ale hlavně o tom, že krást se nevyplácí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zvířátka a Petrovští v seznamech

v Právě čtených1x