Žraloci a malé ryby přehled

Žraloci a malé ryby https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40966/bmid_zraloci-a-male-ryby-a3X-40966.jpg 5 136 136

Strhující román ze života německého námořnictva v době tzv. ponorkové války popisuje válečnou skutečnost v její nejtvrdší podobě. Autor líčí beznadějnou situaci německých námořníků, kteří za druhé světové války dříve či později museli obětovat životy válečnému dobrodružství v Atlantiku. Soustřeďuje pozornost na posádku lodi Albatros, jedné z pěti atlantických minolovek, a sugestivně popisuje jejich psychické problémy v extrémně těžkých podmínkách. Hrdinou je mladý námořník, který se po výcviku dostal k námořnictvu a jako člen posádky Albatrosu zjitřeně prožívá všechny hrůzy bojů i krátké chvíle odpočinku při návratu na pevninu. Je svědkem zničení flotily, sám je těžce zraněn a po uzdravení přechází k ponorkové flotile určené k ničení spojeneckých konvojů, s malou nadějí na přežití.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

Haie und kleine Fische , 1956

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Žraloci a malé ryby. Přihlašte se a napište ho.

baji42
22.01.2024 5 z 5

Krásně napsaná kniha, začtete se a celý den se na ni těšíte. Ovšem při některých scénách se dostavily klaustrofobické pocity. Po této knize bych do ponorky určitě nevlezla :-).

BlaV.
05.11.2022 5 z 5

Vynikají román, který určitě stojí za přečtení.

heavy66
12.03.2022 5 z 5

"Za soumraku objevily dvě lodě hlídkové flotily dvacet mužů a devět živých vytáhli z vody. Cestu jim ukázali rackové."

Sugestivní válečný román, který mě vždycky vtáhne do mořských hlubin. Příběh party mladých kluků, které odvedou k válečnému námořnictvu, je na začátku o výcviku, legraci, chlastu a děvčatech. Postupně začíná přitvrzovat, brutální krvavé scény přibývají a námořníků ubývá. Konec je děsivý, Smrt klepe na ocelový plášť ponorky a okolo vybuchují hlubinné miny. Knihu můžu doporučit, ale prožít bych ji nechtěl!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Žraloci a malé ryby v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x