Zradný príliv přehled

Zradný príliv https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470743/bmid_zradny-priliv-6534c4bb9b91f.png 4 56 56

Inteligentný psychologický triler, ktorý skúma, ako naša minulosť – najmä naše detstvo – formuje a narúša náš život v súčasnosti. Jane Harperová nás zavedie do jedinečnej atmosféry zátoky Evelyn Bay v Tasmánii, ktorá je známa svojimi hlbokými jaskyňami a nebezpečným prílivom. Jedného rána sa v zátoke nájde zavraždená mladá žena. A miestnym sa odrazu zdá, že temná minulosť, na ktorú sa všetci snažili zabudnúť, sa opakuje. Existuje súvislosť medzi touto vraždou a udalosťami spojenými s násilnou smrťou, ku ktorým došlo počas divokej búrky pred dvanástimi rokmi?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Survivors , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zradný príliv. Přihlašte se a napište ho.

ZuK1
17.05.2024 5 z 5

Chviličku mi trvalo se do knížky začíst, potom jsem si už ale její čtení opravdu užívala! Nádherné pobřeží Tasmánie, nespoutaný oceán, městečko Evelyn Bay a jeho obyvatelé, nejrůznější přátelská a rodinná pouta, ale i tajemství, úžasně vystihnutá atmosféra, prolínání minulosti se současností a postupné rozplétání tragických událostí. A také uvěřitelný závěr.
Za autorčino nejlepší považuji zatím asi Sucho, ale i Ztracený v pustině a Přeživší se mi líbili moc :-).

broskev28
06.05.2024 3 z 5

Přeživší mě nijak neuchvátili, škoda.
Určitě zajímavé téma i lokace, jako bonus jakási souslednost časů, ale pro mě to bylo zdlouhavé a poměrně nezáživné, a to nejsem milovnice thrillerů ani akčních scén. Hlavní trojice je zvláštní, ale sympatická, tu beru a ta se mi jevila stále více, jak děj postupoval. Zato Verity mé sympatie s každou kapitolou ztrácela, nevěřícně jsem sledovala, co zase (ne)vymyslí. Naopak inspektorka P. mi byla s každou další přečtenou stránkou sympatičtější. K tomu mě děsně iritoval Geraldův přístup – ví ten chlap vůbec něco o zahradách? Nebo hledá poklad, případně ukrytou mrtvolu?
Jedno vím ale jistě: pokud někde opravdu existují Přeživší, spolu se severní a jižní jeskyní, moc ráda bych se tam podívala!

gordon13
28.04.2024 5 z 5

Zatím se mi všechny knihy od autorky moc líbily a ani tato není vyjímkou.
Úplně jsem se přenesla k mořskému pobřeží a opravdu zaujatě jsem
příběh prožívala. Moc, moc pěkné!!

Čas lovu, Naše vina a další knižní novinky (43. týden)

22.10.2023

Kniha Zradný príliv v seznamech