Zpíváš, jako bys plakala přehled

Zpíváš, jako bys plakala https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495829/bmid_zpivas-jako-bys-plakala-yMu-495829.png 3 52 52

Kolik osob může člověk milovat, ptá se hrdinka Andrea, která uvízla mezi dvěma muži. Zuzana Kultánová, autorka oceňovaného historického románu Augustin Zimmermann, napsala tentokrát příběh o současné mladé ženě, která dospívala v 90. letech. Nejprve chudá studentka, pak žádoucí milenka, a nakonec pochybující manželka a matka touží po „obyčejném životě“, nedaří se jí však si ho vybudovat. Podceňuje se a má pocit, že si ho ani nezaslouží. Andrea vede průběžně dialog se svými blízkými, se světem zmítaným krizemi, i se sebou samou. Je kritická i sebekritická. S brutální upřímností se přiznává ke svým pokleskům i selháním a líčí ponižující život otce gastarbeitera a gamblera. Nebojí se také odhalit temnou stránku mateřství.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zpíváš, jako bys plakala. Přihlašte se a napište ho.

petrarka72
16.02.2024 3 z 5

Leccos si pamatuji, leccos jsem měla s Andreou společného. Nemá mé sympatie, pochopení ano. Ale stejně jsem nebyla schopná přistoupit na způsob vyprávění.

lencin
04.09.2023 3 z 5

Vnitřní život Andrey. Nepřikrášleně, pravdivě a místy na dřeň.
Zajímavé a silné, ale něco mi na zpracování drhlo.

Semtamťuk
06.06.2023 3 z 5

Andrea svým vnitřním rozpoložením připomíná Sylvii Plathovou, tak jak ji zachytila Elin Cullhed v Euforii. Stejně hysterická, vlastně nesympatická hrdinka, která se plácá ve svém životě . V "knize nářků" navíc v emočním vztahu ke dvěma mužům.

Vychází Krvavé stíny a další knižní novinky (36. týden)

04.09.2022

Kniha Zpíváš, jako bys plakala v seznamech

v dalších seznamech1x