Zpívající housle přehled

Zpívající housle https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65568/bmid_zpivajici-housle-2MR-65568.jpg 5 9 9

Knížka příběhů, které si romové vyprávěli a jimž naslouchali na své více než tisícileté pouti světem.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zpívající housle. Přihlašte se a napište ho.

ivabu
20.01.2017

Dlouho jsem tuto knihu hledala, nemohla jsem si vzpomenout na její název, jen na ty překrásné ilustrace, které mám stále před očima. No a dnes jsem ji tady našla a hned si ji i objednala. Krásná vzpomínka na dětství.

Pajina68
29.09.2016 5 z 5

Krásné cikánské pohádky. Dodnes si pamatuji : Letue lavuta zabaš pre lavuta....bári raní (nevím, jestli po těch mnoha letech si to pamatuji správně, ale utkvělo mi to v paměti). Pohádka o čarovných houslích.

bbara155
28.06.2013 5 z 5

Hezké pohádky s překrásnými ilustracemi. Zajímavé ovšem je, že jsou většinou velmi politicky nekorektní. V každé pohádce totiž vystupují dobří cikáni a zlí gádžové. Už úvodní pohádka začíná, pokud se dobře pamatuji: "Cikánská vlast byla krásná a bohatá. Vyhnáni z ní lidskou zlobou putovali světem... " Ale jako dítě jsem to nevnímala a pohádky se mi opravdu moc líbily.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zpívající housle v seznamech