Zničiť přehled

Zničiť https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491345/bmid_znicit-xM9-491345.jpeg 4 173 173

Román Zničiť miestami pôsobí ako geopolitický triler s útokmi, špiónmi a ezoterickým podtextom, no zároveň je rodinnou melodrámou s patriarchom v nemocnici v srdci francúzskeho vidieka. Je to román o krehkosti existencie a osamelosti súčasného človeka vo svete bez Boha. Je o láske a manželskej oddanosti. Houellebecq napísal baladu o živote a dôvodoch, prečo ho žiť alebo sa ho vzdať, knihu o chorobe, entropii a deštrukcii, v ktorej sa všetko vznáša vo vzduchu pred dojemným vyvrcholením. V románe sa preplietajú tri príbehy. Jeden z nich patrí Brunovi Jugovi, ministrovi hospodárstva a financií, ktorý kandiduje v prezidentských voľbách v roku 2027 ako dvojka Benjamina Sarfatiho, hviezdy z televíznych tolkšou. Druhý a hlavný príbeh patrí Paulovi Raisonovi, dôverníkovi ministra Juga, ktorý je typicky houellebecqovskou cynickou a samotárskou postavou. Príbeh sa začína mŕtvicou Paulovho otca, agenta tajných služieb na dôchodku, po ktorej upadne do kómy. Choroba spojí rodinu: sestru, ktorá je oddanou katolíčkou a sympatizantkou Marine Le Penovej, švagrinú, bezohľadnú novinárku a otcovu starostlivú druhú manželku.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Inaque

Anéantir , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zničiť. Přihlašte se a napište ho.

kadgam
02.04.2024 5 z 5

Tažko citateľná aj tažko stráviteľná kniha no napriek tomu zaujímavá po viacerých stránkach.
Zatiaľ som prečítala od autora všetko, čo knižnica poskytuje.

painthers
18.03.2024 4 z 5

Příběh, který začíná široce - dramatem prezidentské volby ve Francii, vrcholné politiky a atentátů, které ovlivňují celý svět, a který se postupně redukuje až do osobního příběhu života, smrti a koloběhu odcházení. Pro mě první Houellebecq - a líbilo se mi to. Líbilo se mi zejména to, že mezi řádky dokáže oslovovat i aktuální horká politická témata - ekologii, imigranty, rostoucí rasovou nesnášenlivost a podobné.

Vilma232
06.03.2024 4 z 5

Blízká budoucnost, období před prezidentskými volbami ve Francii. Není to jednoduché ani zábavné čtení. Nic nekončí pozitivně. Ale u tohoto autora jsem to ani nečekala. Politika, zdravotnictví, partnerské a rodinné vztahy...

Vražedná temnota, Nezkrotná říše a další knižní novinky (39. týden)

24.09.2023

Kontroverzní francouzský spisovatel ohlásil zřejmě poslední román

21.11.2022

Kosti v srdci, Hrad ve Skotsku a další knižní novinky (46. týden)

13.11.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Když se vrátil domů, porozhlédněme se, co by se mu mohlo hodit jako zdroj informací o existenci nějakého stvořitele.

Kniha Zničiť v seznamech

v Právě čtených17x