Zmizelá Šumava přehled

Zmizelá Šumava https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 5 87 87

21 příběhů z míst, která na dnešních mapách Šumavy už nenaleznete! Do osudů obyvatel Šumavy nemilosrdně zasáhly „velké“ dějiny 20. století, nejprve obě světové války, poté odsun německých obyvatel, neprodyšné uzavření hranice a vytvoření vojenského výcvikového prostoru, kterému musely ustoupit nuceně vysídlené obce i osady. Emil Kintzl, pro nějž je Šumava celoživotní láskou, a Jan Fischer, režisér stejnojmenných dokumentů internetové televize Stream.cz, poutavě a jadrně líčí svérázný život horalů a připomínají bohatou průmyslovou a kulturní historii tohoto regionu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zmizelá Šumava. Přihlašte se a napište ho.

Monike
23.04.2024 5 z 5

Moc hezká kniha. Na Šumavě jsme byli loni poprvé a určitě se tam ještě vrátíme. Příběhy ze života a vkusně doplňené fotografiemi. Díky CV!

Marika Vanova
14.03.2024 audiokniha 5 z 5

Příběhy o lidech a místech Šumavy, která už jen tak nenajdete, se poslouchaly krásně. Ráda jsem se protloukala místy, která jsou pro mě známá i neznámá. A hlas Petra Štěpánka je bonus navíc. Doporučuji.

Ozzy86
07.02.2024 5 z 5

Emil Kintzl Šumavu miloval a na knize to je vidět. Ovládá umění zkratky. V krátkých kapitolkách o nejrůznějších šumavských místech, lidech a událostech vždy vystihne podstatu a umně propojuje minulost se současností.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2016 - Cena Johanna Steinbrenera (Naučné a odborné - 1.místo)

Kniha Zmizelá Šumava v seznamech

v Právě čtených1x