Brána z obelisků přehled

Brána z obelisků https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410459/bmid_brana-z-obelisku-xGz-410459.jpeg 4 142 142

Takhle vypadá konec světa… ten poslední. Období konců je čím dál temnější a na civilizaci se snáší dlouhá, chladná noc. Alabastr Desetiprstenář — šílenec, ničitel světa, spasitel — se vrátil a má za úkol vycvičit svou následovnici Essun a tím jednou provždy zpečetit osud Tišiny. Její ztracená dcera Nassun zatím kdesi daleko sbírá síly. Rozhodnutí, k nimž směřuje, budou mít zničující následky. A záhadné obelisky mezitím odhalují dávná tajemství.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Obelisk Gate , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Brána z obelisků. Přihlašte se a napište ho.

LadyLane
27.01.2024 3 z 5

Evilunicorn to vystihol pomerne presne. Jednotka mala dynamické dejové linky a ich rozuzlením dvojka proste stratila šarm. Dokonca váham, či sa pustím do trojky.

Bavil ma však aspoň autorkin nenútený humor.
" Nezbude ti než ji vysvětlit, že tá velká ženská se záhadně pokřiveným řebríčkem hodnot dospěla k závěru, že bývalá geomestka beze spolu a se sociálními dovednostmi šutru představuje vrchol přitažlivosti. "

evilunicorn
20.03.2023 3 z 5

Tak jo.. Jak jsem byl z Pátého ročního období nadšený, tak tady zrovna nejásám. Všechno co zdobilo první díl je pryč.. Skoro to vypadá, že stejně jako se Essun zakopala po zemí,tak se někam ztratil i děj.Vlastně se to téměř nikam neposouvá, a až na opravdu pár posledních stránek, je to celé o dialozích..Zřejmě jsem měl po prvním dílu příliš velká očekávání, dobře mi tak.

Laféeverte
30.08.2022 5 z 5

Pro mě zajímavější než první díl, a to z následujících důvodů. Strašně mě baví objevovat nové světy, mytologii, magii, takže jsem hltala stránku za stránkou... Vždycky mě strašně štvalo, když už byli Alabastr nebo Essun moc unavení a přerušili proud informací, nebo Skaffa o něčem nechtěl mluvit. Chtěla jsem víc. A za druhé mě moc oslovila ta práce se vztahem rodič dítě... Jak dítě ochránit, ale nezranit, jak jinak děti vnímají jednání dospělých... Jak jim dát najevo, že je přijímáte takové jaké jsou...Pro mě prostě zajímavé téma. Takže pokud jste spíš na akci a očekáváte větší posun děje,tak to budete s hodnocením rozhodně vidět jinak.

Knižní novinky (37. týden)

08.09.2019

Ocenění knihy (1)

2017 - Hugo Award (Best novel)

Kniha Brána z obelisků v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech5x