Zločiny beze cti přehled

Zločiny beze cti https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413431/bmid_zlociny-beze-cti-3bp-413431.jpg 4 46 46

Jak lze obhájit vraždu ze cti? Tato otázka zavedla autorku hluboko do jordánské kultury, do věznic v Akabě i do nekonečné pouště Vádí Rúm. Zkoumala právní dokumenty i archivy novin a hledala v nich případy vražd ze cti, k nimž došlo mezi roky 1995 a 2014. Nakonec sestavila seznam 139 jmen. Našla 139 žen, které byly zastřeleny, uškrceny elektrickým kabelem, upáleny, popraveny sekerou, ukamenovány, přejety nebo donuceny vypít jed – z důvodů, jako je znásilnění, nepřístojné chování, nevěra, či za to, že měly make-up nebo prostě přišly pozdě domů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Ære være mine døtre , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zločiny beze cti. Přihlašte se a napište ho.

Aiden888
19.02.2024 4 z 5

Skvělá knížka. Poučná, zároveň ale protkaná zajímavým a čtivým příběhem. Je až neuvěřitelné, že ve 21. století ještě existují země, které jsou tak jiné a v mnoha ohledech pozadu.

betysek4
09.02.2024 4 z 5

O vraždách ze cti jsem již slyšela, ale neměla jsem ani tušeni, jak těžké to pro ženy v Jordánsku je (jejich bezdůvodné uvězňování...). Kniha je psána velmi poutavě a snaží se zachytit pocity obou stran (oběť a vrah). Jedná se o velmi dobrou knihu, která se věnuje velmi důležitému a bohužel stále aktuálnímu tématu.

vostra
20.11.2023 5 z 5

Pro mě toto téma bylo úplně nové. Nikdy jsem o vraždách ze cti neslyšela nebo přesněji řečeno, myslela jsem si, že takové zločiny jsou dávnou minulostí. Nikoliv současnosti. Kniha se hezky a jednoduše četla, líbil se mi pohled autorky na vybrané téma.

Knižní novinky (27. týden)

01.07.2019

Kniha Zločiny beze cti v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech4x