Zlo je rodu mužského přehled

Zlo je rodu mužského
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423823/bmid_zlo-je-rodu-muzskeho-wbo-423823.jpg 3 3 3

Představte si život v dokonalém míru. Bez nemocí, válek, násilí a strachu. Vítejte na Kontinentu, v nejbezpečnějším státě v historii lidstva. Stačilo tak málo – svěřit budoucnost ženám. Nepocházelo snad strašlivé zlo minulosti právě od mužů? Na Kontinentu jsou pod přísným dohledem, sebemenší náznak agrese se v zárodku likviduje a většina žen muže ani nevídá. Zdá se, že se není čeho bát… Do chvíle, kdy rovnováhu naruší násilná smrt výstřední hlavy státu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zlo je rodu mužského. Přihlašte se a napište ho.

micha-ella
16.03.2020 3 z 5

Přiznávám, že jsem to v půlce vzdala. Mám ráda taková témata, ale stejně jako knížka Napětí (L.Alderman) se mi děj moc nelíbil.

HankaHail
09.02.2020 3 z 5

Skvělý název a popis mě hned nalákaly. Bohužel jsem trochu zklamaná. Nápad měla autorka skvělý, ale provedení pokulhávalo. Děj byl zbytečně komplikovaný, odehrávalo se toho najednou celkem dost a střídalo se hodně úhlů pohledu. Během čtení mě mnohem víc zajímalo, jak funguje běžný život v takovém světě, než řešení vraždy. Knihu jsem četla celkem dlouho a pomalu. Mnohem lepší by bylo se zaměřit jen na jednu postavu, např. na Eriku (jejíž život byl natolik zajímavý, že by to úplně stačilo). Navíc urychlený závěr knihy s otevřeným koncem, taky moc nepomohl. Co musím pochválit, tak jsou sympatické postavy, kterým od začátku fandíte.

Knižní novinky (45. týden)

03.11.2019

Kniha Zlo je rodu mužského v seznamech

2020  87%Nesvoboda
2022  54%Na divokém venkově