Zlá milá přehled

Zlá milá https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11433/bmid_zla-mila-hL7-11433.png 4 21 21

Šrutův román ve verších vypráví příběh o lásce a jejím mizení, o zanikání věcí, míst i dějů, ale i o výčepním, který milostný příběh nezúčastněně glosuje. Kniha je ojedinělým dílem současné české poezie, v níž autorův cit pro jazyk a schopnost vyjádřit náladu krajiny, města i pomíjivosti lidského života dosáhly svého vrcholu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zlá milá. Přihlašte se a napište ho.

StihOMam
06.01.2024 5 z 5

Nejsem lyrik, basnicke strevo mi vypadlo s prvnim zubem. Mozna proto me poezie obchazi, jen obcas se mi nejaka prichyti na chleba spadeny na zem tou nespravnou stranou. Nicmene: Zla mila musi byt v me knihovne. Dovolim si odmenu pysnit se vlastnim vytiskem, protoze ve mne nektere basne stale uzravaji. Ale verse zde nesmradnou jako teplem hlazene syrecky. Zla mila je neuveritelne jazykove podmaniva, nechybi ji vytribenost, kouzelna komplikovanost a zabavne asociacni komparismy. Jedna se o vyjimecne vytribene radky, ktere stale opakovane a rada procitam, az mi z toho kolecka v hlave drnci.
Slysite?
Zla
mila...
Zla
mila...

Nočnípták
10.05.2021 5 z 5

Napřed mi to nějak nesedlo. Tak jsem čtení vzdala. Po týdnu jsem jen tak malinko nahlédla a všechny práce a povinnosti zůstaly stát. Přečteno. Jsem okouzlená. V Šrutových básních obdivuji jeho hru se slovy, jeho umění přiblížit čtenáři svojí duši. Tady to nebylo jinak.

Čím déle v knize listuji, tím víc jsem přesvědčená, že jsem dala moc nízké hodnocení. Přidávám**.

Nomia
28.03.2020 4 z 5

Nejsem na poezii. A nikdy sem nebyla. Ani nepoznám dobrou, od té špatné.
Ale Zlá milá mě bavila - a tak nějak jsem ji cítila.

17 nových eknih zdarma ke stažení

21.12.2020

Ocenění knihy (2)

2000 - Cena Jaroslava Seiferta (básnické knihy)
1998 - Výroční cena Nadace Český literární fond (Cena za poezii)

Kniha Zlá milá v seznamech

v Právě čtených1x