Životní a obchodní zásady přehled

nehodnoceno
Životní a obchodní zásady
https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 0 0 0

Slova autora: ,,Pracoval jsem,četl, bádal a naslouchal moudrým mužům a pokusil jsem se zachytit v krátkých črtách vše, co jsem považoval za užitečné pro jiné, kteří se snaží stejně jako já využít plně života.''

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Životní a obchodní zásady. Přihlašte se a napište ho.

Giskard44
09.08.2020

Knižka citátov, kde autor vyzdvihuje v kontexte obchodu a podnikania poctivé konanie, zodpovednú usilovnú prácu, férové ceny pre zákazníkov a službu komunite. Možno povedať, že ak by sa týmito zásadami v obchodovaní riadilo v dnešnej dobe viac firiem a byznysmanov, na svete by mohlo žiť viac spokojneších ľudí, čo sa týka ekonomického a spoločenského života. Počul som na jednej prednáške, že tento pán obchodník, John Wanamaker, vychádzal zo zásad puritánskeho kapitalizmu, teda kapitalizmu založeného na kresťanských hodnotách - usilovne pracovať, nerozhadzovať a svojim podnikom slúžiť komunite. Stojí za prečítanie.
Ochutnávka: ,,Každý moderní obchodník by měl důkladně zpytovat svědomí než předloží své zboží zákazníkovi."
,,Raději neprodejte, než aby toho kupec litoval."
,,Kdokoliv dovede opatřit práci jednomu člověku, slouží celému lidstvu."

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Životní a obchodní zásady v seznamech

Autorovy knížky

1993  0%Životní a obchodní zásady