Život tak krátký na lásku tak dlouhou přehled

Život tak krátký na lásku tak dlouhou https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317220/bmid_zivot-tak-kratky-na-lasku-tak-dlouh-Y7O-317220.jpg 3 2 2

Přesto, že nepostrádá napětí, není tento román thriller. Není ani románem o velké lásce, jak by mohl napovídat titul (převzatý z posledního verše sonetu Luíse de Camões), povzdech pastýře Jákoba, který doufal, že službou u Labana získá krásnou Rachel. Příběhy nenaplněných lásek a nedožitých životů přízračných postav poukazují na sepětí mezi láskou a smrtí, a souzní tedy s básníky manýrismu a vědomím toho, že „na život není léku“. Román založený na technice paradoxu, v němž nic není, jak vypadá, zkoumá možnosti a hranice prózy. Pod maskami se v knize skrývá, prosycena humorem, ironií a sebeironií, výpověď zralého autora, jehož fantazie nezapře někdejší vztah k surrealismu, a který se prostřednictvím psaní „snaží pochopit, co nechápe“.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Smršť

Tão Longo Amor Tão Curta a Vida , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Život tak krátký na lásku tak dlouhou. Přihlašte se a napište ho.

Teckovana
09.02.2017 3 z 5

Lehce surrealistická postmoderní novela. Začátek, kde autor glosuje portugalskou realitu 20. století, mi trochu připomněl Musilova Muže bez vlastností. Závěr, kde se hlavní hrdina hádá s autorem, že to vlastně bylo úplně jinak, je ovšem jasná postmoderna s nespolehlivým vypravěčem. Celkově hodnotím jako originální text, někdy vtipný, jindy ironický, ale zejména nevybočující do nestravitelného experimentu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Život tak krátký na lásku tak dlouhou v seznamech

portugalská literatura

Autorovy knížky