Život po živote přehled

Život po živote https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152942/bmid_zivot-po-zivote-Mnp-152942.jpg 4 344 344

„Lekár sa už vzdal a oznámil mojim príbuzným, že zomieram . . . Vtedy som si uvedomila to množstvo ľudí, ktorí akoby sa vznášali pod stropom miestnosti. Všetkých som poznala, ale všetci už zomreli. . . “ „Keď sa svetelná bytosť objavila, rozprávala so mnou . . . či som pripravený zomrieť. Láska, ktorá z nej sršala je neopísateľná . . .“ ".....v tej chvíli sa v rohu miestnosti, tesne pod stropom, objavilo svetlo. Bola to akási svetelná guľa, takmer ako glóbus. Videl som, ako sa zo svetla vynorila ruka .. . bez akéhokoľvek zaváhania som vystrel ruku i ja. Vtedy som pocítil, že ma vyťahuje hore . . . Nerobilo nám nijaké ťažkosti prejsť cez dvere alebo steny. Keď sme sa k nim priblížili, jednoducho sa pred nami rozplynuli..." „Počul som lekárov, ako konštatovali, že som mŕtvy. Vtedy som začal cítiť, že padám . . . cez akýsi uzavretý priestor. Všetko bolo dokonale čierne, len kdesi v diaľke som zbadal svetlo. Keď som sa k nemu približoval, stále mohutnelo . . . Cítil som, že je to Kristus. “... celý text

Literatura světová Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Východoslovenské vydavateľstvo

Life After Life , 1975

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Život po živote. Přihlašte se a napište ho.

Ferda43
26.12.2023 5 z 5

Toto je jedna z knih, která mne hodně zasáhla a ovlivnila život. Věřím v energii a myslím, že je potřeba hledat různé úhly pohledu a nezavrhovat ty, s kterými se neztotožňujeme...

MarqueeMoon
23.10.2023 odpad!

Celou knihou sa v podstate tiahne rozprávanie o "duši",paradoxne táto kniha je jedna prázdna, bezduchá ničím neobohacujúca nuda a je úplne jedno aký mám na túto vec názor.
Aj keď je to pseudoveda a zbožné prianie zvrchovaných pánov tvorstva (ľudí) naprieč históriou a kultúrami, žiť po smrti navždy v príjemnej éterickej forme kdesi so svetelnými bytosťami v pokosených zahradách s exotickým ovocím a bez komaróv, stále k tejto téme pristupujem so štipkou pokory, lebo viem, že nič neviem. No tá tendenčnosť a nábožnosť, občas až trápnosť, čo z tých stránok presakuje ma vyrušuje. Niekedy je to aj úsmevné napríklad, keď ľudia, ktorích resuscitujú, ich duša zatiaľ pozoruje iných duchov- a tí vypadajú zmätene:O Ako vedia, že sú zmätení? Čo ak im len treba ísť na záchod alebo sú to démoni? Kresťan vidi Jezisa, Ind uvidi čo Višnua a fanusik komiksov Batmana? Je rok 2023 a neviem, či - ako navrhuje autor v závere - sa už vytvoril ten tím psychológov, filozofov, lekárov, kňazov atď, ktorý by skúmal tieto zážitky "dôkladnejšie a komplexnejšie", no myslím, že je to ako vysávať piesok na pláži - zbytočné. Vo veku asi 7-10 rokov som naplno prvý krat precítil nekonečnosť prázdnoty po smrti, ktorá je stále tou najpravdepodobnejšou možnosťou a keď som to zvládol do môjho narodenia, zvládnem to aj po smrti a žiadna barlička nie je potrebná. Ak ju niekto potrebuje a úprimne cíti a verí, je to dobré pre neho - ak je to intímna a úprimna záležitosť, kedy nepotrebuje podnikať misionársku činnosť otravnou alebo násilnou formou na iných.

Mikanadeta
27.07.2023 4 z 5

Toto téma mě hodně zajímá už pár let. Byla jsem ráda, když jsem na tuto knihu narazila a hned, jakmile byl čas, jsem ji začala číst. Je pro mě zajímavá, nejraději mám právě reálné zážitky lidí a to mi tato kniha splnila. Jen ke konci se mi hůře četla. Ale to nic nemění na tom, že jsem ráda za přečtení. Donutilo mě to zamyslet se nad svým životem a jak se chci ubírat dál.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Život po živote v seznamech

v Právě čtených14x
v dalších seznamech4x