Život plný hudby : vyprávění o Antonínu Dvořákovi přehled

Život plný hudby : vyprávění o Antonínu Dvořákovi
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331008/bmid_zivot-plny-hudby-vypraveni-o-antoni-owf-331008.jpg 5 6 6

Reprint 1. vyd. z r. 1986 ve Středočeském nakladatelství a knihkupectví. Životopisný román vypráví příběh hudebního skladatele Antonína Dvořáka, od jeho dětství v Nelahozevsi, přes vrcholné období jeho hudební tvorby, pobyt v Americe až po poslední dny jeho života. Doplněno fotopřílohou.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Život plný hudby : vyprávění o Antonínu Dvořákovi. Přihlašte se a napište ho.

qwill
24.01.2016 5 z 5

když dva dělají totéž:

Na jaře roku 1901 byl Dvořák jmenován spolu s Jaroslavem Vrchlickým členem panské sněmovny..
Oba umělci se zúčastnili zasedání sněmovny 14.května.
"Byli vzácným zjevem uprostřed společnosti, jež naplňovala rakouský senát." vzpomínal na tu událost parlamentní zpravodaj Josef Penízek, " neměli nic než slávu svého jména, nevděčili za nic žádnému předku, jen sobě, svému nadání, své práci".
Poprvé - a naposled - usedl Dvořák k stolku, na němž měli členové sněmovny připraveny psací potřeby. Když se ho potom paní Anna ptala, co se v parlamentě dělo a jak si s Vrchlickým počínali, zažertoval prý - "My jsme to tam všechno rozsekali" - a pochlubil se pěknými tužkami, které sebral ze stolku: "Panečku, s těmi se bude komponovat!"

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Život plný hudby : vyprávění o Antonínu Dvořákovi v seznamech