Život na úvěr přehled

Život na úvěr
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47604/zivot-na-uver-47604.jpg 4 7 7

Kniha je nevšední nesentimentálním a suše humorným obrazem stáří a jeho tělesných i existenciálních tísní, ale také reflexí pozitivních duchovních hodnot, která se nevyhýbá ani dialogu s náboženstvím. V textuře živého děje obsahuje hluboké myšlenky, které jsou propleteny s událostmi a humornými dialogy. Spíš v zadním plánu kniha obráží tragiku osudů naší společnosti od nacistické okupace přes komunistický režim až po naši dobu. Především je to kniha velmi lidská: nenabízí žádná hotová řešení existenciálních otázek, ale přesto tichou naději, že lidský život není nesmyslný. V kultuře, oddané adoraci mládí a výkonu, je příběh starého muže, vtaženého do příznačných krizí dvou mladších generací a přitom zápasícího o smysl svých krátících se dní, jistě něčím nezvyklým. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Život na úvěr. Přihlašte se a napište ho.

Prateri
14.09.2014 5 z 5

Ke knize mě nalákala paní knihovnice, obálka mě nijak nenadchla, přesto obsah knihy mě chytil a nepustil. Žádný thriller se nekonal, ale jen obyčejný život, který s věkem bývá pěkná makačka.

playada
15.07.2014 3 z 5

Pan Richard je moudrý člověk. Mít takového dědu je požehnání. Škoda, že člověk je nejmoudřejší na sklonku života, kdy už má málo času a sil obohacovat druhé. Ale poslouchali by ho vůbec?

Adriana.82
29.01.2012 5 z 5

Smutný,přitom velice silný,poutavý příběh

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Život na úvěr v seznamech

stáří senioři

Jaroslav Kříž