Zima v Thonnierice přehled

Zima v Thonnierice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381932/mid_zima-v-tonnierice-qQn-381932.png 4 44 44

Krvavé pohraničí série

< 5. díl

Thornel měl původně namířeno k elfům. Nechal se však přesvědčit, aby strávil ještě jednu zimu v Thonnierice a pracoval pro mladého krále. Myslel si – a sám to také řekl – že jedna zima v Thonnierice ho nezabije. Neměl však ponětí, jak těžké to bude. Město je vystaveno útokům neznámých záškodníků a Thornel se musí vydat po jejich stopách. Hledá svědky, vyptává se, pátrá v ulicích i ve starých dokumentech. Musí se stát detektivem ve světě, ve kterém nebylo detektivní řemeslo dosud vynalezeno. Zima v Thonnierice je samostatná kniha a zároveň volné pokračování románu Kukaččí mláďata.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zima v Thonnierice. Přihlašte se a napište ho.

AnoMANder
dnes 3 z 5

Taková "fantasy" detektivka z Pohraničí. Neurazí, ale nijak nenadchne. Objevují se zde sice postavy z Kukaččích mláďat, ale bez znalosti této knihy se dá obejít.
Děj běží rychle kupředu, je plný dialogů, o boj zde moc nejde.
Plusem jsou hezké mapy a přítomnost Tourainovy stvůry, která přidává knize na fantastičnosti.

AdíkJelínek
14.11.2023 4 z 5

Nejdřív se mi zdálo, že sérii nedočtu a že to vzdám, ale tenhle poslední díl mě zase přesvědčil, že autor psát umí a že jeho knihy nejsou ztráta času. Škoda, že zatím není žádné pokračování.

hanzmb
26.09.2023 4 z 5

Další díl této série mě na chvíli vrátil o 20 let zpátky, kdy jsem hltal obě série z pohraničí. Tohle je vlastně 2. díl ke Kukačkám, ostatní hrdinové jsou jen zmiňováni. Ale podle doslovu by pořád ještě 1 díl měl v budoucnu přibýt. Tak to kromě něj naznačuje i konec Hraničáře. Snad se po 5. dílu Velkoměsta autor k němu dostane.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zima v Thonnierice v seznamech

v Právě čtených1x