Ženy ve Třetí říši přehled

Ženy ve Třetí říši https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364859/bmid_zeny-ve-treti-risi-nNn-364859.jpg 4 36 36

Po konci výmarské republiky nacisté jasně hlásali snahu maskulinizovat život v Německu. Ženy se měly stát věrnými manželkami v domácnosti a rodit další árijské bojovníky. Přesto se mnohé z nich aktivně zapojily do politického života a dále šířily a propagovaly Hitlerovy myšlenky a zastávaly i další důležité posty. Do roku 1944 tvořily ženy podstatnou část zaměstnanců gestapa, v koncentračních táborech sloužilo mnoho dozorkyň, které krutostí často překonávaly i své mužské kolegy, a část zdravotních sester se zapojila do programu eutanázie těch občanů, kteří nevyhovovali požadavkům árijské dokonalosti. A jestliže zmíníme důležité postavy třetí říše, nesmíme zapomínat na manželky a milenky nacistických pohlavárů, jež často hrály významnější roli, než se na první pohled zdá.... celý text

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Universum (ČR)

Nazi Women: The Attraction of Evil , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ženy ve Třetí říši. Přihlašte se a napište ho.

vvikingg
17.12.2023 2 z 5

Ze začátku mě kniha moc nezaujala, některé použité informace musíme brát z rezervou, ale autor to vysvětluje, také se povídá, spíše se domnívám atd. Něco doplním ke kapitole německá kinematografie v období Třetí říše, autor uvedl jen nejznámější propagandistické filmy, ale zapomenul na film Titanik z roku 1943, který na objednávku Goebbelse natáčel režiser Herbert Selpin, poté byl uvězněn a dokončil Werner Klingler. Šlo o silně propagandistické dílo, které ukazovalo naprosto neschopné a degenerující Američany a Angličany a rozpínavost kapitalistů, zkázu Titaniku zaviní zaviní Žid svoji chamtivostí, film byl promítán i v protektorátu Čechy a Morava.

Radka1911
25.09.2023 4 z 5

Velice zajímavě zpracovaná literatura faktu.

aleza1
02.10.2020 4 z 5

Velmi poučné čtení. Čekala jsem více informací o životě Evy Braunové a dalších žen těch "nejmocnějších".

Knižní novinky (29.1. - 11.2.)

29.01.2018

Kniha Ženy ve Třetí říši v seznamech