Žena roku 1900 přehled

Žena roku 1900
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201518/bmid_zena-roku-1900-kGj-201518.jpg 5 135 135

Románová kronika zachycuje na osudu prosté ženy život na malém městě na přelomu století. Později se vypracuje na švadlenu a její krása a elegance je trnem v oku obyvatelům města, kteří ji nemohou zapomenout nemanželský původ. Prostřednictvím sňatku se slabošským mlynářským synkem se snaží vyjít ze své samoty a najít své místo mezi lidmi. Až do konce života jí zůstává jedinou jistotou práce.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Žena roku 1900. Přihlašte se a napište ho.

Prim
18.04.2023 5 z 5

Tuhle knihu by si měl přečíst každý aby věděl co je to opravdová chudoba. Ke knížce jsem se vrátila po x letech znovu a nezklamala. Krásně napsané.

Medicka19
26.12.2022 5 z 5

Je to silné dílo, tak realistické.....Postavy vystupují ze stránek, žijí, jednají jako skuteční lidé.
Nechci působit jako škarohlíd, ale dnes jsou v literatuře ( nekonečných trillerových bestsellerech) postavy placaté, předvídatelného, "neživé"...a tím pádem i neuvěřitelné.

salexice
08.11.2022 4 z 5

že uměla paní Šmahelová psát je všeobecně známo. Postava Růženy je neuvěřitelná - odolností, statečností, nadáním. Bohužel doba v níž žije jí úplně nepřála, přesto se Růžena statečně pere a snaží se získat své místo na slunci. Román pro dívky, slečny i dámy, které si uvědomují při čtení více než kdy jindy, že emancipace není sprosté slovo a že se někdo hodně nadřel, abychom mohli žít po svém. Díky za ni.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Žena roku 1900 v seznamech

v Právě čtených4x