Najvzdialenejšie pobrežie přehled

Najvzdialenejšie pobrežie https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69249/bmid_najvzdialenejsie-pobrezie-0Fc-69249.jpg 4 231 231

Posledný diel trilógie o Zememorí. Do Rokesskej školy prichádza mladík Arren, syn princa z ostrova Enlad, aby vyhľadal Geda, arcimága na Roke, drakopána, toho, ktorý premohol tieň a získal prsteň Erreth-Akbeho, a odovzdáva mu chmúrnu správu od otca, že čarodeji na Enlade stratili svoju moc. Zabudli nielen vyššiu mágiu, ale aj tie najjednoduchšie zaklínadlá, schopnosť liečiť, priniesť bohatú úrodu. Gedovi sa však už doniesli podobné správy aj z iných častí Zememorí. Znepokojený zvolá deviatich majstrov – Vetrokľúča, Menovača, Bylinkára, Chorála, Premenára, Dverníka, Povolávača, Skladača a Ruku, aby sa spolu poradili v Imanentnom háji.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

The Farthest Shore , 1972

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Najvzdialenejšie pobrežie. Přihlašte se a napište ho.

Denča__02
03.04.2024 4 z 5

Tento díl byl naprosto kouzelný, co se týče filozofických otázek o smrti a jak si ji vlastně představujeme.
Arren byl sympatický už od začátku. Hrozně mě bavil, tím jak přemýšlel o sobě a měnil na sebe názor.
Ged, už jako starý arcimág byl pořád ohromující, co se týče jeho vlastností.
Líbil se mi opět vývoj postav a odkazy na předchozí díly. A konec... ten byl perfektní.
4,5*
„Arrene, nejenom ve snech se setkáváme s něčím, co trvá, přestože to dávno upadlo v zapomnění, a říkáme věci které nám připadají nesmyslné, protože ještě neznáme jejich pravý význam.“
„Myslím že vím, proč jsi řekl že jenom lidé konají zlo. Dokonce i žralok je nevinný -zabíjí, protože musí.“
„Bylo to tím, že srdcem poznal, jak je realita prázdná: bez života, bez tepla, bez barvy či zvuku, beze smyslu. Žádné výšiny, žádné hlubiny. Celá ta krásná hra tvarů, světel a barev na moři a v očích lidí nebylo nic víc než hra iluzí v mělké prázdnotě.“

Luigi1
09.02.2024 4 z 5

Ne scénu přišli draci a moc se mi líbila zápletka

postoran-CZ
25.12.2023 3 z 5

Další příběh Čaroděje Krahujce. Nyní je o dost starší a již je z něj arcimág na Roke. Vydává se do západních dálav hledat původ problémů ztráty magie.
Kniha je částečně i reakcí spisovatelky na dobu, ve které vznikla. Úvahy nad drogami, otrokářstvím, nerovností. Tím vším prochází jako vinoucí se vlákno hledání Krahujce a jeho společníka prince Arrena po původu ztráty magie. Cesta, která končí až na "nejvzdálenějším pobřeží". Až tam musí dorazit, aby pochopili, co se děje. A proč.

Zatím zde není žádná související novinka.

Protože máme na výběr, nesmíme jednat bez zodpovědnosti.

Ocenění knihy (1)

1973 - National Book Award (Children's Books)

Kniha Najvzdialenejšie pobrežie v seznamech

v Právě čtených2x