Země otců a zrádců přehled

Země otců a zrádců
https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94801/mid_zeme-otcu-a-zradcu-tGv-94801.jpg 3 11 11

Sbírka povídek, kterou lze číst i jako román. Šestnáct příběhů, v nichž se jako v kaleidoskopu odráží celé 20. století: dětství v ruské vesnici v roce 1941, trpký romantický duel v poválečné Praze, literární detektivní příběh v Mnichově 90. let… Ve strhujícím rytmu se setkáváme se zmatenými vědci, odpadlými komunisty, drzými holkami, melancholickými matkami i brutálními zločinci nebo ulhanými spisovateli. Země otců a zrádců je úchvatná kniha o lidech, kteří umanutě hledají odpověď na otázku: Jak se děs minulosti zmocňuje dnešního člověka.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Labyrint

Land der Väter und Verräter , 1994

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Země otců a zrádců. Přihlašte se a napište ho.

Palivo
20.09.2018 1 z 5

Bom dia literarni rodino.

Jestli me jeste nekdy napadne cist sestnact zidovskych povidek za sebou, tak me hodte pod kamion. Povidky jsem vam strucne shrnul zde: Fnukani, nuda, zidi, zidi, fnukani, zidi, fnukani, ublizenost, minulost, tanky, komunisti, Nemci, nuda, fasisti, zidi, fnukani.

Alma-Nacida
07.01.2013 3 z 5

Jednotlivé povídky jsou pro mě dost kvalitativně nevyrovnané, celkový dojem rozpačitý... Ale zas třeba ta první povídka stojí za to!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Země otců a zrádců v seznamech

Maxim Biller
německá, 1960