Ztracen v zemi mamutů přehled

Ztracen v zemi mamutů https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504383/bmid_ztracen-v-zemi-mamutu-iEF-504383.jpeg 4 22 22

Země mamutů série

Dospívající chlapec Niam žije v jednom z největších sídlišť lovců mamutů v období posledního vrcholu doby ledové. Spolu s ostatními i sám loví, učí se přírodním dovednostem, zažívá „bushcraft" v té nejtěžší a nejryzejší podobě v dějinách lidstva. Při útěku kmene před cizinci se ztratí a sám bloudí krajem. S příchodem zimy jej najde jeho o něco starší sestra. Oba sourozence ovšem zajmou v neznámém kraji pravěcí lovci. Příběh dětí dál pokračuje a jedna dramatická situace střídá druhou. Reálie jsou podloženy zjištěními současné antropologie a doprovodných věd (paleobotaniky, zoologie, klimatologie apod.). Kniha s působivými ilustracemi Kateřiny Coufalové současným jazykem a s ohledem na nové poznatky interpretuje období, které zpracoval klasik tohoto žánru, Eduard Štorch. V dynamické stavbě příběhu je vedle autenticky vyznívajících popisů a dramatických situací místo i pro humorné odlehčení děje. Kniha autora Pavla Radosty, který napsal dvě desítky odborných a několik set popularizačních článků převážně s tématy historie, přírody, antropologie, umění, vrací do české literatury pro mládež žánr dobrodružného příběhu v reálném přírodním prostředí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ztracen v zemi mamutů. Přihlašte se a napište ho.

Sandalkar
04.01.2024 4 z 5

Velmi realisticky popis zivota v praveku...jen pribeh hlavniho hrdiny trochu pokulhaval a kdyz se konecne rozjel, kniha skoncila. Priklanim se k predchozimu komentari, ze cloveka prekvapi kolik ruznych druhu zvirat a kolika ruznymi zpusoby lze zabit.
Sympaticka Zine, saman v nadpise a nadeje, ze si Niam vyhledne nejakou zajimavejsi divku, me motivuji k precteni dalsiho dilu.

Ps.: Ach, ty nadherne ilustrace.

het2
30.11.2023

S hodnocením počkám, až knížku se synem (11) dočteme. Mírné varování je potřeba ale vyslovit hned.
Jsme zhruba ve čtvrtině a skoro v každé kapitolce (tudíž zhruba na každé druhé stránce), chlapci nebo dospělí muži uloví nějaké zvíře a občas je to na literaturu pro děti celkem drsné. Většinou Vám nejdřív autor popíše, jak je zvířatko roztomilé, aby vzápětí umřelo bídnou smrtí. Mamut tedy zabere stránek víc, ale o to větší je to řezničina (navíc mi způsob zabití nepřijde moc reálný). Až si říkám, co ještě autor prostřednictvím našich hrdinů zprovodí ze světa. Pprávě to byl na jedné stránce lumík a sovice sněžná a podle obrázků předpokládám, že v další kapitolce nás čeká labuť. I můj syn, který je zvyklý na ledasco, prohlásil, že knížka je dost morbidní. Číst chce ale dál....

Baška29
25.07.2023 5 z 5

Příběh, způsob psaní, zvolená slova, detailní informace o tehdejším životě, ilustrace, trvalé napětí, velkou míru uvěřitelnosti, vše chválím. Vlastně mi nevadí ani konec příběhu, baví mne možnost vlastních závěrů. Četla jsem nahlas s rodinou, diky tomu jsem nic nepřeskakovala a mohla si užívat text. Za mne super počin.

Vychází Kouzlo všité do šatů a další knižní novinky (45. týden)

04.11.2022

Kniha Ztracen v zemi mamutů v seznamech

v Právě čtených6x
v dalších seznamech3x

pravěk mamuti lovci mamutů dětská dobrodružství

2022  88%Ztracen v zemi mamutů
2023  91%Šaman ze země mamutů