Země dokořán přehled

Země dokořán https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198475/bmid_zeme-dokoran-Tqs-198475.JPG 4 17 17

Čtvrté vydání. Tématem knihy je osídlování pohraničí, zde Orlické hory, krátce po květnu 1945.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Země dokořán. Přihlašte se a napište ho.

Blue
02.07.2019 3 z 5

Je to takové lidové čtení, celou dobu mi to připomínalo Karla Václava Raise nebo Jindřicha Šimona Baara. Takže mě to vlastně dost překvapilo. Čekal jsem nějaký angažovaný schematický kolonizační román, ale nic takového se nekonalo. Naprostým překvapením pak pro mne byla absence politiky. Ne že by mi chyběla, ale měl jsem knihu podle literárně historických příruček nějak zaškatulkovanou a ukázalo se, že je to poněkud jinak. Lidové čtení o dvou rodinách, které rok po válce přišly do Orlických hor a usídlily se ve dvou chalupách po Němcích. Nic víc, nic míň.

Eicherik
16.06.2019 4 z 5

Kniha je napsaná prostým starosvětským jazykem. Je zajímavé sledovat myšlenky těch nejprostších lidí té doby, z nichž většina se optimisticky dívá do budoucnosti. Jednu hvězdu ubírám za na můj vkus málo dramatický děj v tak dramatické době.

Pavelpi
19.05.2019 4 z 5

Moc mi to nesedělo,jsem zvyklý na trochu jiný styl.Ale musím uznat,že to bylo takové v klidu a šlo to číst.Takže čtyři hvězdičky.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Země dokořán v seznamech

v dalších seznamech1x