Zelené pahorky africké přehled

Zelené pahorky africké https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31799/bmid_zelene-pahorky-africke-fDw-31799.jpg 4 288 288

V knize Hemingway zachytil dojmy a zážitky ze své lovecké výpravy do Afriky. Prokládá je barvitá líčení africké přírody a loveckých příhod, zamyšleními nad životem, člověkem, světem a úvahami o literatuře a literátech, vtělil do ní i kus své osobité životní filosofie a zachytil počínající hlubokou proměnu svého myšlení a cítění. Doslov „Svědectví zlomu“ napsal Josef Škvorecký.... celý text

Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Orbis

Green Hills of Africa , 1935

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zelené pahorky africké. Přihlašte se a napište ho.

sgjoli
12.11.2023 4 z 5

Zelené pahorky africké jsou autentickým vyprávěním Ernesta Hemingwaye do Afriky, kde se s přáteli účastnil lovů zvířat. Chápu, proč to optikou některých čtenářů může být problematické čtení - lov zvěře jen tak pro zábavu a sbírání trofejí jako takové mi také není úplně blízké. Nicméně snažím se na tuhle knihu nahlížet jako na literární dílo a vidět v tom snahu autora předat čtenářům něco víc. A i když to pro mnohé může znít jako paradox, já v tom vlastně nacházela lásku a obdiv k přírodě obecně. Obdiv k přírodě nedotčené a takové, která si žije vlastním životem bez zásahu lidí. Takový jsem měla aspoň dojem, že to tak Hemingway vnímal. Čtenář s tím souhlasit nutně nemusí, ale já to v tom viděla. Stejně tak jako touhu žít si svým tempem a s vědomím, že se člověk nemusí za ničím hnát, protože má už něco odžito a ví, co od svého života chce.
Poslouchala jsem to jako audioknihu v podání Tomáše Černého, který se s narací popasoval velmi době a jehož interpretace mne bavila.

olívoil
24.10.2023 3 z 5

Čekala jsem od knihy více popisu africké krajiny.........stalo se až v závěrečné kapitole, havně se popisoval lov zvěře.........vadilo mi, že autor svou ženu oslovuje moje nebo naše malá chudinka

lenyleny
03.09.2023 4 z 5

Lov zvěře mi nic neříká , ale tato kniha se mi velmi líbila. Popis krajiny a atmosféry je velmi sugestivně napsaný. Když například popisuje vedro, sálající slunce, žízeň, tak to čtenář prožívá s ním (alespoň já ano). Tato kniha od autora, kterého jsem opakovaně nečetla mne docela nadchla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Jakmile se dostaneme na nějaký kontinent, začne ten kontinent rychle stárnout.

Kniha Zelené pahorky africké v seznamech

v Právě čtených6x
v dalších seznamech1x