Ze šumavského podlesí přehled

Ze šumavského podlesí https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270392/bmid_ze-sumavskeho-podlesi-ghC-270392.jpeg 4 7 7

Kniha obsahuje tři povídky ze staré Šumavy: Pan vrchní, Páni na Břízkovicích a Za větrné služby.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ze šumavského podlesí. Přihlašte se a napište ho.

RMarkéta
20.05.2021 3 z 5

Povídky připomínají legendární bakalářské příběhy. Ilustrace byly zajímavé, škoda, že byly na křídovém papíře. Musím se přiznat, že panu vrchnímu, tomu nabubřelému všeználkovi, který všechny rozhovory tak hloupě a úplně nesmyslně zamotal, jsem nepřála nic dobrého. Ta postava mě děsně štvala. I tenhle kraj mám projetý, ale netušila jsem, že se mu říká Podlesí. To je pro mě novinka. Mám ale raději příběhy z té nejšumavější části Šumavy, kde lišky stále dávají dobrou noc a kde se člověk může tak snadno zapomenout. Stále tam taková místa jsou.

kuruteku
01.06.2018 5 z 5

Já jsem za Klostermannovy povídky rád - jednak dokáže vystihnout charaktery lidí, jednak jeho vztah k přírodě a nepřímo i výpověď o době. Jazyk je pravda už archaický (kdo by to byl řekl, že ;-)), ale po prvních pár stránkách, když už se začtu, nemohu se odtrhnout.

ondrula
22.05.2018 2 z 5

Je to vlastně taková sbírka rozvláčných humoriád a anekdot. Humor je typický pro dobu svého vzniku (před 110 lety), připomíná vtipy ze starých časopisů. Typicky se autor strefuje do postavy nabubřelého, hloupého a chamtivého panského správce, jehož hlouposti dává vyniknout v neustálých absurdních monolozích. Kniha je výmluvnou sondou do mentality lidu na přelomu věků, ale jinak se to už moc číst nedá.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ze šumavského podlesí v seznamech

v Právě čtených1x

Karel Klostermann