Zdivočelý kontinent: Evropa po druhé světové válce přehled

Zdivočelý kontinent: Evropa po druhé světové válce https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258157/mid_zdivocely-kontinent-258157.jpg 5 81 81

Ačkoli válka skončila oficiálně v květnu 1945, trvalo celé desetiletí, než se Evropa opět postavila na nohy. Válka zanechala třicet milionů obětí, rozvrátila ekonomiku a instituce - policii, média, dopravu, místní i národní vlády -, kriminalita se vymkla kontrole a lidé čelili všudypřítomnému hladu. Lowe vykresluje prostřednictvím pestrého výběru konkrétních lokalit obraz chaosu prvního poválečného roku, roku msty na nepřátelích a kolaborantech, znovuoživeného antisemitismu, k němuž paradoxně vedlo osvobození vězňů koncentračních táborů, a dalších monstrózních etnických čistek, které zbavily domovů desítky milionů lidí. Úspěšná kniha, čerpající z primárních zdrojů napříč celým kontinentem, aspiruje na základní příručku k dějinám poválečné Evropy a její opětovné konsolidace. "Názorné a mrazivé… Vynikající kniha Keithe Loweho líčí málo známý, děsivý obraz kontinentu zachváceného nezákonností, chaosem a bezuzdným násilím." - Ian Kershaw, autor dvoudílné monografie o Adolfu Hitlerovi "Jedinečná a nesmírně důležitá kniha." - Washington Post... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zdivočelý kontinent: Evropa po druhé světové válce. Přihlašte se a napište ho.

Tomas@S
01.01.2024 5 z 5

Velmi čtivá kniha a opravdu silný text. Část faktů jsem už znal nicméně zde je spousta pro mne nových informací. Zejména části o Řecku a bývalé Jugoslávii jsou opravdu šílené. Dost to osvětluje příčiny pozdějšího konfliktu v devadesátých letech.

Hobo
24.11.2023 5 z 5

Nejobjektivnější kniha o následcích 2. sv. války, jakou jsem četl. A přitom neobyčejně čtivá.

martinah9
03.11.2023 5 z 5

tato kniha vycnieva v ramci svojich kolegov, clovek sa dozvie vela faktov o ktorych sa prilis verejne nepise, a uz toboz neprebera na skolach, autor sa neboji kritiky aj do vlastnych radov v pohlade na druhu svetovu vojnu a venuje sa aj politicky a spolocensky citlivym temam

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zdivočelý kontinent: Evropa po druhé světové válce v seznamech

v Právě čtených3x