Zbytky přehled

Zbytky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49945/mid_zbytky-gZ0-49945.jpg 4 27 27

Dvanáct krátkých povídek o neschopnosti činu či rozhodnutí v partnerských i jiných vztazích. Na velmi malé ploše, minimálními prostředky, přivádí autorka čtenáře do situací z běžného života a vytvoří jakousi momentku, která zdánlivě bez emocí, chladně, ale o to účinněji vypoví o duševním osamění, nechuti či neschopnosti cosi v daném momentě učinit, - cosi, co by situaci rozhodlo nebo alespoň posunulo. Povídky zůstávají kusé, končí, jako by mělo být něco dořečeno, ale právě tato nedořešenost, morální či citové nerozhodnutí, působí znepokojivě, dráždivě.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Dauphin

Rester , 1996

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zbytky. Přihlašte se a napište ho.

lencin
02.09.2020 4 z 5

Povídky psané úsporným jazykem i formou. Téma-samota a partnerské vztahy-osudovost člivěka naší doby. Velmu působivé svým stylem.
(2008)

Liduka
31.07.2020 4 z 5

Tak tohle byla nejzvláštnější kniha, jakou jsem kdy četla. Myslím, že dokonale to vystihl Boboking. Některé příběhy postrádaly pointu a nejednou jsem si po přečtení povídky říkala, co to jako má být? Je ale pravda, že některé měly hlavu i patu. Každopádně se knize nedá upřít, že je dost čtivá. Odškrtávám si díky ní další knihu ze čtenářské výzvy.

Boboking
17.01.2020 4 z 5

Nadšený, tak bych mohl hodnotit tuto knihu, ke které jsem se dostal díky ČV 2020. Krátké příběhy, postrádající vlastně nějaký dramatický prvek, téměř žádnou pointu, ale přesto dočtete jednu a hned musíte začít druhou. Doporučuji

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zbytky v seznamech

v dalších seznamech2x