Zběsilost v srdci přehled

Zběsilost v srdci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110468/zbesilost-v-srdci-110468.jpg 4 55 55

Námořník a Lula série

1. díl

Zběsilost v srdci je příběhem Námořníka a Luly, jejichž láska je od začátku vystavena nepříznivým okolnostem a náhodám. Nepřející Lulina matka dělá vše proto, aby oba mladé lidi od sebe oddělila - pokud možno navždy. Námořník a Lula se rozhodnout utéct, a tak se vydávají na cestu. Život "on the road" však není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát, a uskutečnit sny je ještě těžší. Zvlášť když jste plní vášně, pro ránu nejdete daleko a zlo na vás číhá v každém hotelovém pokoji. Kniha byla zfilmována v roce 1990 režisérem Davidem Lynchem, jako Námořník se představil Nicholas Cage, jako Lula Laura Dernová a jako zloduch Willem Dafoa. Zběsilost v srdci je první část šesti volně na sebe navazujících románů o Námořníkovi a Lule, které vyjdou v edici Cesty tam a zase zpátky.... celý text

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Wild at Heart , 1990

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zběsilost v srdci. Přihlašte se a napište ho.

dr.horrible
27.10.2022 3 z 5

Skvele vykreslené charaktery obyčajných ľudí skrz dialógy, ale chýba tomu ten Lynch. Zbesilosť v srdci je jeden z mojich najobľúbenejších filmov a kniha má skrátka menej imaginácie. Pri ostatných postavách, jak je dej úplne prostý vaty, pôsobí trochu brakovo. 70%
Ps: Páči sa mi, jak je knižka pekne nadizajnovaná. Teším sa, že ju mám v knižnici.

boticelli
09.04.2022 5 z 5

Knížečka o sladkém nic aneb spalující lovestory. Lula a Námořník, miluju je už dávno z filmovýho plátna, teď jsem se do nich mohl začíst, zaposlouchat se do jejich rozverných dialogů a úvah. Třeba když se Lula zasní, jaká by to asi byla smrt roztrháním divokým zvířetem…

FirstDaw8ID
26.07.2021 2 z 5

Nebudu lhát, jako první jsem viděl Lynchovo zpracování, ovšem knižní předlohu s ním srovnávat nebudu. Známé jméno na mě vyskočilo v e-shopu za příjemných 59 korun, tak jsem neváhal a následně knížku sbalil s sebou na dovolenou, kdyby na ni třeba zbyl čas. Literatura je to nenáročná a oddychová, milostný pár na útěku, do toho si vyprávějí příběhy stylem: "Už jsem ti říkal příběh o tom,...?" Dějovost je téměř minimální, skrze podivné historky se dozvíte o různých obskurních postavách a dokonce si přečtete povídku (Dobré spojení) od detektiva, kterou dvojici pronásleduje. Celkově mě to příliš neoslovilo, zřejmě takový typ knížek není pro mě, ale pokud hledáte malou, skladnou knížku na cestu vlakem, zkuste to, třeba vám to dá víc než mně.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zběsilost v srdci v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x