Zbabělec a jiné povídky přehled

Zbabělec a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57332/bmid_zbabelec-a-jine-povidky-pfS-57332.jpg 4 31 31

Soubor povídek zachycujících na lidech devatenáctého století temné stránky lidské duše. Hrdinové povídek jsou vrazi, sebevrazi, zbabělci, lidé vnitřně rozvrácení, nespokojení sami se sebou, trpící křivdou, životním osudem nebo odporem k životu. Je zde např. dívka vraždící nápadníka své sestry, kterého sama milovala, syn mstící se svým rodičům za neradostné mládí, rodiče vraždící děti, které se narodily nevítaně, otrlá matka, odmítající umírajícímu dítěti pohlazení ze strachu, aby se nenakazila, apod.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zbabělec a jiné povídky. Přihlašte se a napište ho.

Janina2609
25.07.2023 4 z 5

"Musím také připomenout, že my Francouzi zbožňujeme cizinky. Jakmile potkáme trochu hezkou Rusku, Italku, Švédku, Španělku nebo Angličanku, okamžitě se do ní zamilujeme. Všecko, co pochází z ciziny, nás nadchne, látky na kalhoty, klobouky, rukavice, pušky a ženy."

Velice čtivé povídky, v kterých vždy nějaká postava vypráví krátký příběh asi na 3-4 stránky.
Přesto, že jsou povídky kratičké, tak vás jazyk a styl jakým jsou napsané, přesně přenese do atmosféry Francie 19. století.

Lucík118
02.07.2022 4 z 5

Ke knize jsem se dostala čirou náhodou a musím říct, že jsem za ni ráda. Spousta povídek mě vzalo za srdce a né u jedné jsem měla slzu na krajíčku. Určitě si přečtu i jiná díla od Maupassanta

Nehorazna
09.08.2019 5 z 5

Jednou jsem knihu omylem otevřela a pak už od ní neodtrhla.
Je dobrou sondou do depresivní duše, kdy čtenář má naprosté pochopení pro zoufalé činy hrdinů, pro zoufalé myšlenky suicidálního autora...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zbabělec a jiné povídky v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x