Zbabělci a vrazi přehled

Zbabělci a vrazi https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511498/bmid_zbabelci-a-vrazi-4sv-511498.jpg 4 23 23

Dosud nepotrestaní viníci dávných zločinů se třesou hrůzou a staré křivdy znovu ožívají. Tajemný mstitel bere spravedlnost do vlastních rukou a rozpoutává krvavou hru, která nezná vítězů ani poražených. Venku je sychravý podzim a kapitán Leoš Baxa, hnán spalující touhou po pomstě, se vydává na lov největšího sériového zabijáka v našich dějinách. Klára Matějková, mladá investigativní novinářka, má k dopadení vraha jinou motivaci. Vidí v něm totiž vykonavatele spravedlnosti nad nikdy nepotrestanými přisluhovači komunistického režimu, který z duše nenávidí. Vyšetřování ale nejde tak, jak by si oba představovali. Donuceni okolnostmi uzavírají Klára s Leošem nečekané spojenectví v honbě za spravedlností. Společně se vydávají do temných zákoutí historie, která měla zůstat navždy skryta. Někde hluboko ve stínech minulosti se ukrývá krutá pravda, která hrdiny mění ve zbabělce, ze zbabělců se stávají hrdinové a z lovců kořist.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zbabělci a vrazi. Přihlašte se a napište ho.

Forrest
18.05.2024

(SPOILER) Knihu jsem odložil, protože mne tento pokus o napodobení knihy Pravomil od spisovatele Stančíka začal záhy nudit.
Kniha si nesporně najde čtenáře a to zejména mladších dat narození.
Děj má spád, je akční s nádechem tajemna stejně a jako jeho postavy a stejně tak nerálné.
Ovšem barvité a jednostranné líčení zločinů komunismu, stejně jako nezlomná touha po spravedlnosti a i pomstě je rádoby reálné a vysoce morální.
Ovšem hlavní hrdiny opravňuje téměř k čemukoli.
Nebylo by tedy lze se divit pokud je takové jednání inspirativní pro jiného, který je přesvěčen o oprávněnosti svého jednání a použije zbraň např. proti řádně zvolenému ministerskému předsedovi

oblakaknih
12.07.2023 3 z 5

Tato kniha mě sice zaujala anotací, přesto jsem si ale nebyla jistá, co od ní očekávat. A ano, poměrně mě překvapila.
Celý námět knihy je velice originální. Zpracování historické legendy jsem ještě nikde jinde neviděla. Stále jsem z toho nadšená. Po této stránce byla kniha zpracována moc dobře. Nejen, že jsem se dočkala nějakého napětí, navíc jsem se i dozvěděla nové informace a nakoukla do historie.
Co mě ale moc nenadchlo byly postavy. Jen těžko jsem se do nich dokázala vcítit a přišly mi takové jednoduché. Navíc to, jak se s příběhem rozvíjely mi připadalo příliš uspěchané (mám na mysli převážně přechod od nenávisti k lásce během asi jedné minuty).
Celým příběhem nás provází kapitán Leoš Baxa a novinářka Klára Matějková. Leoš mi byl o něco sympatičtější než Klára, ale ani v jednom z nich jsem nenašla to pravé. V případě postav vedlejších jsem si několikrát musela urovnat, kdo je kdo.
Knize se rozhodně nedá upřít čtivost, tajemno a napětí. Navíc si udržuje moji oblíbenou českou atmosféru!
Pár věcí jsem rozluštila před koncem, ale jedna mě tak překvapila, že to všechny ostatní předvídatelnosti smazalo.
Jak už jsem zmínila, romantická linka mi nesedla a vůbec bych ji v příběhu nepotřebovala.
Přesto jsem ale moc ráda za tuto originální čtenářskou zkušenost, kterou mohu s klidem doporučit dál!

Domanovak
09.07.2023 4 z 5

Trochu moc přehnané a pohádkové, ale nakonec čtivé. Trochu smutno je z toho, že celá řada informací o nepotrestaných zločincích komunistické éry ( a nacismu) je pravdivá.

Všechno, co jsme ztratili, Dny rozhodnutí a další knižní novinky (10. týden)

05.03.2023

Kniha Zbabělci a vrazi v seznamech

v Právě čtených2x

historické detektivky české detektivky