Zázraky ve světě zvířat přehled

Zázraky ve světě zvířat https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56287/zazraky-ve-svete-zvirat-56287.jpg 5 15 15

David Black je biolog zaměřený především na problémy spojené s ochranou ohrožených druhů živočichů.

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Albatros (ČR)

Animal Wonders of the World , 1981

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zázraky ve světě zvířat. Přihlašte se a napište ho.

xulij01
24.06.2022 4 z 5

Velmi poutavou formou jsou podány informace o vybraných zvířatech (namátkou žirafa, fregatka, chameleon, žralok, termití královna, vážka…), vše je doplněné barevnými fotografiemi. Určeno pro čtenáře od 12 let (leccos nového se samozřejmě může dovědět i starší ročník). Například kousek textu o lenochodovi:

„Gepard je nejrychlejší ze všech savců, zato lenochod je ten nejpomalejší. Jeho špičková rychlost, kterou ale neudrží ani několik metrů, nikdy nepřesahuje kilometr za hodinu. Lenochod však jen málokdy spěchá. Vše, co dělá, dělá pomalu. Osmnáct hodin denně tvrdě spí. Potravu tráví a zažívá tak pomalu, že mu stačí vyprazdňovat se a močit jednou za týden…“

I přesto, že se jedná o starší publikaci (rok vydání 1981), má i dnes co nabídnout. Jen je potřeba brát některé informace v kontextu doby, kdy byla knížka napsána. Je tam například popsaný i komár a u něj se dozvíme, že na malárii umírá asi 1 milión lidí ročně, což v dnešní době již neplatí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zázraky ve světě zvířat v seznamech

zvířata, fauna

Autorovy knížky