Zakliata panna vo Váhu a divný Janko přehled

Zakliata panna vo Váhu a divný Janko https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444214/bmid_zakliata-panna-vo-vahu-a-divny-jank-PaO-444214.jpeg 4 8 8

„Často blúdim, táram sa cez celý boží deň, / hľadajúc kolenačky aspoň dáky kameň, / na ktorý by si oprel boľavú hlavičku / a zadriemal zmorený aspoň len trošíčku. / Ale čo je nemožnô, to ani nehľadaj, / pokoja mať nemôžeš, všetko kričí: hybaj!…“ Dedina i najbližší nechápu Janíka, ktorý je divný a ukrutný. Pre nepochopenie vyhľadáva samotu a prírodu. Janko sa raz v noci vybral z domu. Uprostred Váhu uvidel zakliatu pannu… Povinné čítanie. Klasika zo Zlatého fondu SME. Digitalizovaný výbor z původní publikace: Janko Kráľ. Súborné dielo. Slovenské vydavateľstvo krásnej literatúry. Bratislava 1959. 742 s. Ondrej Mrlian, šéfredaktor. Jozef Felix, zodpovedný redaktor.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zakliata panna vo Váhu a divný Janko. Přihlašte se a napište ho.

MatejHrbolta
23.08.2022

Divný Janko z Liptovského Sv. Mikuláša ma núti, prostredníctvom svojho Alter ega, opakovane sa vracať k tomuto skvostu slovenskej baladickej tvorby.

SimonDobes
23.07.2021 5 z 5

Mňa táto krátka balada veľmi milo prekvapila. Štýl Janka Kráľa mi sadol - je to dobre napísane a výborne sa to rýmuje.

Kopta
05.06.2020 1 z 5

Je to asi ta stejná záležitost. Asi nemá cenu to nějak více komentovat. Snaha byla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zakliata panna vo Váhu a divný Janko v seznamech

Janko Kráľ
slovenská, 1822 - 1876
1957  87%Balady
1952  40%Moja pieseň
2007  64%Jarná pieseň (najkrajšie básne)
2011  93%Překlady III – Sedm romantiků
2013  80%Zakliata panna vo Váhu a divný Janko