Základní formy strachu přehled

Základní formy strachu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455102/bmid_zakladni-formy-strachu-rWI-455102.jpg 4 50 50

Typy lidské osobnosti, jejich vznik, charakteristiky a formy vztahů. Opětovné vydání psychoanalytické typologie F. Riemanna, jež byla sepsána téměř před čtyřiceti lety, dnes patří ke klasickým dílům, jež si našla v oblasti psychologie své pevné místo. Studie podává vymezení čtyř základních osobnostních typů, rozlišitelných v normě i v psychopatologii různého stupně. Základ typologie tvoří čtyři potřeby či tendence člověka - potřeba samostatnosti, sounáležitosti, stálosti a změny. Osobnostní typy se pak liší tím, která z těchto tendencí je převládajícím zdrojem úzkosti a strachu v životě člověka. Popis doplňují četné kasuistiky, výklad vzniku a povahové zvláštnosti typů či formy interakcí jednotlivých typů s druhými lidmi.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

Grundformen der Angst , 1961

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Základní formy strachu. Přihlašte se a napište ho.

hu_87
23.11.2020 5 z 5

Srozumitelně a čtivě napsané. Pojednává se zde o strachu a jak formuje různé osobnostní vzorce, tendence a tak dále.
Zaobírá se různými strukturami a rozebírá jejich tendence, sklony, strachy. Trošku se to v něčem podobná charakterovým typům (Johnson). Schizoidní, depresivní, hysterické osobnosti a další.
Kniha bohužel není v papírové podobě k dostání, maximálně snad jen v antikvariátech.

Jinak nejlepší věta z knížky je, že v dnešní době se vlaky rozjíždějí potichu, že to ani nepoznáme :))

Agave
04.05.2020 5 z 5

Kniha stručně, jasně vysvětluje principy a druhy strachu.
Kniha nenabízí řešení, nabízí však si uvědomit, kdo jsme a kdo jsou druzí.
Každý člověk se najde v plné kráse strachu.

Martina1725
03.02.2019 2 z 5

Odborná kniha, kde jsem se dozvěděla vše, co jsem potřebovala, ovšem moc mě nebavila a musela jsem se docela do čtení nutit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Základní formy strachu v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech1x