Zahrada života paní Betty přehled

Zahrada života paní Betty https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108857/bmid_zahrada-zivota-pani-betty-0nV-108857.jpg 4 43 43

Známý publicista a spisovatel zaměřený na českou literaturu a její postavy v této knize volí jinou, poněkud nezvyklou cestu, jak čtenáře seznámit s osobností Boženy Němcové. Jeho cílem nebylo podrobně popisovat její život a její díla, ale vyprovokovat čtenáře k vytvoření vlastního názoru. Tento pokus o aktivní spolupráci by pak, jak sám říká, měl vyústit v to, že čtenář této fascinující ženě porozumí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zahrada života paní Betty. Přihlašte se a napište ho.

tereza0319
03.11.2022 5 z 5

Takovou skutečně objevnou vědeckou práci o Boženě Němcové tady máme už od roku 1992, a stejně to pro většinu pořád bude „děvka, co napsala Babičku“, navíc dávno po tom, co víme, jak to doopravdy bylo, se budou točit díla typu Božena , která v tomto názoru jen utvrzují. To si ta mučednice nezasloužila.

michall17
03.04.2021 5 z 5

Skvele napsana kniha od Miroslava Ivanova spisovatele literatury faktu..autor pracuje s otazniky kolem narozeni Bozeny Nemcove a jejim udajnem slechtickem puvodu..v knize se lze dozvedet spoustu zajimavych informaci o B. Nemcove, ale i o dalsich umelcich, kteri jsou najak spojeni s jeji osobou a dilem napr. o Adolfu Kašparovi (ilustrator Babicky) nebo o sochari Otto Gufreundovi (zahada s jeho sousosim Babicka s detmi). Od Miroslava Ivanova je to druha kniha (po Novosvetske), kterou jsem precetl a i tako kniha me utvrdila, ze Ivanov je (byl) skvelym autorem

Boženka2
08.02.2021 5 z 5

Tuto knihu mám v knihovně už řadu let. Je napsaná s repektem k osobě Boženy Němcové i k dostupným informacím. Jako ostatně i další životopisné knihy pana Ivanova. Nyní jsem si ji musela znovu přečíst, abych spláchla hořký pocit z televizního serálu Božena.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zahrada života paní Betty v seznamech

v Právě čtených1x