Zahrada z kamene přehled

Zahrada z kamene https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88219/bmid_zahrada-z-kamene-qAG-88219.jpg 3 1 1

V příběhu tří vysokoškoláků v pohraničí je zpodobena tehdejší zlatokopecká horečka, při níž lidé pátrají po pokladech, ukrytých Němci před odsunem.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zahrada z kamene. Přihlašte se a napište ho.

ludek.n
14.09.2022 3 z 5

Strážmistr Siták, sloužící po válce v jedné z pohraničních vsí, si o jejích obyvatelích myslí svoje a považuje většinu z nich za obyčejné hraboše, kteří si bez zábran zabrali opuštěné majetky a i to je jim pořád málo, takže bourají domy a rozrývají pole a zahrady, hledajíce ukryté poklady. Jana Moravcová do jedné takové vsi přivádí tři studenty, aby na jejich příkladu ukázala složitost doby, jevů, činů a především chování lidí. Je signifikantní, že v zápasu, který tady rozehrála, vlastně nikdo nevítězí, nikdo není souzen ani odsouzen. Spolužáci Martin, Oto a Arnošt jsou každý jiný a každý z nich sleduje své vlastní cíle. Zatímco jeden z nich bojuje s horečkou, deliriem a zápalem mozkových blan, druhý bezostyšně kalkuluje vlastní prospěch a další se snaží užít si maximum zábavy a povyražení. Protipólem jejich laciných snah je úsilí muže na pojízdném křesle pochopit všechny zákonitosti života a dát jim fyzickou podobu, nebo alespoň tvar a formu. Zahrady z kamene jsou dráždivým a uhrančivým čtením, které je potřeba přijmout, vstřebat a přemýšlet o věcech, co byly a co se už nikdy nevrátí…

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zahrada z kamene v seznamech