Záhada siedmich ciferníkov přehled

Záhada siedmich ciferníkov https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503215/bmid_zahada-siedmich-cifernikov-xmc-503215.jpg 4 325 325

Policista Battle série

Záhada Siedmich ciferníkov z roku 1929 je voľným pokračovaním románu Tajomstvo sídla Chimneys. Agatha Christie opäť situovala dej do honosného vidieckeho sídla a rozohrala v ňom ďalšiu dokonale premyslenú zápletku so špionážnymi prvkami, ktorej rozlúštenie zaskočí aj toho najostrieľanejšieho čitateľa detektívok. Bohatí manželia Cooteovci, ktorí si na dva roky prenajali sídlo Chimneys, sa radi obklopujú mladými ľuďmi, a tak si doň na pár dní pozvú skupinku priateľov. Jeden z mládencov, Gerry Wade, má veľké problémy s ranným vstávaním, a tak sa ostatní rozhodnú, že si z neho poriadne vystrelia: v noci mu do izby dajú osem budíkov a nastavia ich tak, aby prvý zazvonil o pol siedmej. Na druhý deň ráno však budíky napriek ohlušujúcemu rinčaniu Gerryho z postele nevytiahnu, v tom čase je už totiž mŕtvy. A jeden budík chýba. Vyšetrovania podozrivého úmrtia zdravého mladého muža sa ujíma polícia, no ani Gerryho kamaráti nezaháľajú. Pátranie ich privedie na stopu záhadných Siedmich ciferníkov a zdá sa, že práve toto tajomné pomenovanie bude kľúčom k objasneniu prípadu. Amatérski pátrači sa však musia mať na pozore, najmä keď dôjde k ďalšej vražde...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Seven Dials Mystery , 1929

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Záhada siedmich ciferníkov. Přihlašte se a napište ho.

m_martina
11.05.2024 5 z 5

Aspoň jednou za čas si ráda přečtu nějakou tu knihu ve slovenštině a tentokrát padla volba na královnu detektivek. Kromě toho musím upřímně napsat, že se mi vůbec nelíbila obálka českého vydání. Ale případ, ve kterém se řeší záhada sedmi ciferníků a také osmého budíku, který se někam záhadně ztratil, se mi opravdu moc dobře četl. Také Palička mi byla sympatická a konec knihy mne překvapil. Dávám tedy pět hvězd a doporučuji.

babystar
02.05.2024 5 z 5

Tak jsem se chtěla jen podívat, co je to za špionážní blbůstku a skončila jsem v jednu ráno na poslední stránce. Byla to blbůstka, ale milá blbůstka. Měla šmrnc, humor, nadsázku, trochu napětí i lásky. Připomínala mi prvorepublikové komedie s Oldřichem Novým. Opravdu jsem se pobavila. Paní Agatha je nejlepší (i ten typicky anglický boj proti bolševikům ji odpustím)!

zuzu8480
17.04.2024 5 z 5

V detektivkách mám vášeň asi po babičce, která je vždycky četla. A Agatha je prostě srdcová záležitost.

Vychází Kouzlo všité do šatů a další knižní novinky (45. týden)

04.11.2022

Kniha Záhada siedmich ciferníkov v seznamech

v dalších seznamech4x