Začínáme včelařit přehled

Začínáme včelařit
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170080/bmid_zaciname-vcelarit-170080.jpg 4 2 2

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Začínáme včelařit. Přihlašte se a napište ho.

valda
20.02.2016 3 z 5

Udělat dobrou učebnici, není vůbec jednoduché. Začínáme včelařit je jeden z těch lepších pokusů. Hodně oceňuji srozumitelnost textu. Problém je ale v tom, že učebnice se na první pohled tváří jako pro děti základní školy. Obsahuje spoustu obrázků, fotografií atp. Na druhou stranu se ale zabývá tématy, které děti opravdu nezajímají, jako je právo kolem včel (v těchhle pasážích je v roce 1991 i pár zapomenutých soudruhů). Taky se často zabývá zbytečně podrobně některými tématy, myslím, že děti opravdu nechtějí vědět jména 20 mšic, které produkují medovici. Už jenom vidím, jak ambiciózní učitelé, nutí děti memorovat se tyhle nesmyslné seznamy zpaměti. Jako asi ve většině knih o včelách mi tady chybí praktické ukázky toho, jak přeskládat rámky na jaře, jak na podzim, na co si dát pozor při vytahování rámků, apod. Prostě jsem zatím nikde nenašel tyhle praktické rady. Je to dáno tím, že pro zkušené včelaře, kteří tyto knihy píší, je tohle banální a samozřejmé, tak je nenapadne o tom psát. Začínající včelař tohle odkouká od zkušenějšího kolegy, ale vyčíst se mi to zatím nikde nepodařilo.
Každopádně tahle učebnice rozhodně patří k lepším. Hlavně pro svoji srozumitelnost.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Začínáme včelařit v seznamech

včely včelařství, včelaření