Zachráníš mě ráno přehled

Zachráníš mě ráno https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298532/bmid_zachranis-me-rano-8SG-298532.jpg 4 511 511

V zapadlém floridském městečku Torrance se nikdy nic neděje. Když přitažlivý doktor Crosbie opustí svou ženu Sandy kvůli místní královně plastických operací a rozvodů Kerri Franklinové, zdá se, že nic zajímavějšího už se nemůže stát. Ale pak je brutálně zavražděna Liana Martinová, nejkrásnější studentka posledního ročníku torranceské střední školy, a města se postupně zmocňuje plíživý strach. Kdo mohl tak nesmyslný zločin spáchat? A udeří zabiják znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Heartstopper , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zachráníš mě ráno. Přihlašte se a napište ho.

IHT
23.03.2024 4 z 5

Ponekud predvidatelny vrah, byt autorka samozrejme sikovne podstrkava jine eventuality. Takze jistotu samozrejme nemate :p. Jinak je to s ohledem na hlavni postavy na pomezi krimi a young adult. Me ty sceny pretekajici hormony tak uplne nebraly...

Ctv
21.09.2023 3 z 5

Opravdu překvapivé a zajímavé vyústění příběhu. Až na konci zjistíte, kdo je vrah, budete opravdu překvapeni, protože tohle vás během čtení opravdu nenapadlo. Když už víte, tak si říkáte "no jo, však tohle mě mohlo trknout". Mě to tedy netrklo.
Co mi na příběhu vadilo bylo neustálé omílání šikany Dalily spolužáky a vlastně celým okolím. Kdesi v textu je zmíněno, že nosí velikost L, takže nic hrozného. Přitom šikanózní hysterie vyznívá, jako by slečna měla XXXL velikost. Přišlo mi to divné na Ameriku, kde je tolik lidí opravdu obézních. Oproti tomu také kritika místní královny plastických operací. Autorka zřejmě chtěla kromě detektivního příběhu napsat knihu s morálním poselstvím a vzkázat čtenářům, aby si podobných věcí všímali? Nás, co jsme v pubertě hltali Brandu a Brandona z Beverly Hills 90210 a žili dosud v přesvědčení, že američtí mladí studenti jsou jen zaoceánskou verzí našeho Mirka Dušína, tolik nenávisti k lidské jinakosti určitě překvapilo :-).

baji42
31.08.2023 4 z 5

Tuto spisovatelku mám hodně ráda, ale tento titul byl trochu jako americké filmy z béčkové produkce.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zachráníš mě ráno v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech4x