Zachovajte si bystrosť: Vybudujte si lepší mozog v každom veku přehled

Zachovajte si bystrosť: Vybudujte si lepší mozog v každom veku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488867/bmid_zachovajte-si-bystrost-vybudujte-si-Ngl-488867.jpg 4 31 31

Úžasný vedecky podložený návod, ako si natrvalo udržať zdravú a mladú myseľ. Pravdepodobne robíte všetko možné, aby ste boli fit a udržali si zdravé telo, ale čo robíte pre svoj mozog? Je vôbec možné zachovať si v každom veku mladú a bystrú myseľ? Donedávna si dokonca aj odborníci mysleli, že ľudský mozog sa vyvíja len istý čas. Ale to nie je pravda. Čoraz viac vedeckých dôkazov svedčí o tom, že bystrú myseľ si možno užívať po celý život. V knihe Zachovajte si bystrosť vychádza autor z výsledkov najmodernejšieho výskumu, za ktorými precestoval celý svet, aby skúmal tajomstvá kognitívnej dlhovekosti. Poukazuje na škodlivé mýty o fungovaní mozgu a ponúka päť pilierov pre zdravú myseľ: hýbte sa, objavujte, oddychujte, vyživujte a socializujte sa. Či už ide o oblasť ideálnej stravy, fyzickej aktivity, výživových doplnkov alebo nastavenia mysle, Dr. Gupta nám ukazuje, čo v tomto smere funguje a prečo je to tak. Dokonca každému, kto chce už dnes začať pracovať na zlepšení svojich kognitívnych schopností, ponúka inovatívny dvanásťtýždňový program. Skôr než sa u nás prejavia problémy s pamäťou, máme možnosť posilniť odolnosť svojho mozgu proti chorobám a to aj v prípade, že sa u nás vyskytujú genetické rizikové faktory. Ľuďom, ktorí už zažívajú kognitívny úpadok alebo sa starajú o blízkeho s demenciou, ponúka Dr. Gupta usmernenia a rady pre produktívnejší a pozitívnejší zajtrajšok. Nečakajte a začnite si posilňovať mozog! Kniha Zachovajte si bystrosť je presne ten návod, ktorý potrebujete, aby ste si zachovali zdravý mozog po celý život.... celý text

Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika Zdraví
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Keep Sharp: Build a Better Brain at any Age , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zachovajte si bystrosť: Vybudujte si lepší mozog v každom veku. Přihlašte se a napište ho.

Toru
02.01.2024 5 z 5

Knihu bych zavedla jako povinnou četbu :-) Tolik motivace proč žít zdravěji a jak si zlepšit život, abych mohla říct, že se o sebe dostatečně starám. Poslouchala jsem audioknihu, která se opravdu dobře poslouchala.

Mosula
29.09.2023 3 z 5

Přes 300 stran se dá shrnout do několika jednoduchých pravidel: dostatečně spěte, jezte zdravě, cvičte a pěstujte dobré vztahy. Zbytek textu je rozvleklá motivační vata.

Verrrunka
28.06.2023 4 z 5

Je fascinující, jak by stačilo pár základních věcí, které kdybychom zvládli dodržovat, zajistíme si zdraví mozku i zbytku těla...

Jde pořád o stejné věci: dostatečný spánek, nestresovat se, kvalitní pestrá strava, společenské vztahy a pohyb.

V knize Bystrý mozek je popsáno, jak tyhle věci dokáží pozitivně ovlivnit činnost mozku, jak se tím dá předcházet demencí a Alzheimeru, nebo jak oddálit či zmírnit příznaky. V posledních kapitolách pak tipy jak se vypořádat s nemocí buď jako pacient nebo pečující osoba.

Fajn přínosná kniha plná zajímavostí (např. že kofein prokazatelně zlepšuje kognitivní funkce :-) ) a dobrých rad.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zachovajte si bystrosť: Vybudujte si lepší mozog v každom veku v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech1x