Za Čínu spravedlivější: Můj zápas jako právníka s největším komunistickým státem světa přehled

https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538495/bmid_za-cinu-spravedlivejsi-muj-zapas-ja-66467b8d3d745.jpg 5 3 3

Můj zápas jako právníka s největším komunistickým státem světa. „Uvěřitelné příběhy můžete napsat. Neuvěřitelné se musejí stát.“ Narodil se v jeskyni, čas mu napovídaly jen hvězdy. A přesto se Kao Č-šeng dokázal přes veškerou nepřízeň osudu stát jedním z nejlepších právníků v Číně. Pracoval v uhelném dole, musel žebrat o jídlo, vstoupil do armády a začal studovat dálkově práva. I když se nakonec stal úspěšným advokátem, nikdy nezapomněl, odkud pochází, a pomáhal, kde se dalo. Jeho odvážná advokacie si získávala srdce lidí v Číně a přitáhla pozornost právních kruhů v zahraničí. Mezi lidmi se mu začalo přezdívat „Svědomí Číny“. Úředníci komunistické strany se však začali domnívat, že ve své honbě za spravedlností zašel příliš daleko. Kao se začal vyjadřovat proti porušování lidských práv a kvůli nejděsivějším případům mučení, které páchaly čínské úřady při pronásledování příznivců Falun Gongu, se obracel na nejvyšší představitele země. Bez úspěchu. Když dospěl k závěru, že se v jeho rodné zemi už není možné domoci spravedlnosti, začal posílat zprávy o situaci do zahraničí. Komunistická strana proti němu vyhlásila válku na život a na smrt.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: audiokniha , Radioservis

A China More Just: My Fight As a Rights Lawyer in the World's Largest Communist State / Chinas Hoffnung: Mein Leben und Kampf... , 2007

Interpreti: Martin Myšička

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Za Čínu spravedlivější: Můj zápas jako právníka s největším komunistickým státem světa. Přihlašte se a napište ho.

LukasKudlacek
07.07.2016 5 z 5

Musím říct, že člověku až běhá mráz po zádech, když to čte. Autor je právníkem, který se propracoval z jeskyně až na uznávaného právníka Číny, právníkem, který se angažoval v kauzách předem určeným k neúspěchu z důvodu nelibosti režimu. Zejména když se zastával pronásledovaných praktikujících Falun Gongu, kteří v Číně trpí již 17 let nepochopitelným pronásledování ze strany režimu a to jen z důvodu jejich přesvědčení v principy Pravdivosti, Soucitu a Snášenlivosti. Kao taktéž obhajoval křesťanské disidenty. Dlouhou dobu byl z tohoto důvodu zadržován v nedobrovolném domácím vězení neznámo kde v Číně. V současnosti není známo kde se nachází. Kniha je tvrdým ale realistickým pohledem do ústrojí současné Číny, kde jsou věci jako je svoboda slova, svoboda přesvědčení a lidská práva, naprosto cizí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Za Čínu spravedlivější: Můj zápas jako právníka s největším komunistickým státem světa v seznamech