Z hlbokej vášne přehled

Z hlbokej vášne
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135465/z-hlbokej-vasne-135465.jpg 4 3 3

Quentin a Elizabeth Nightingalovci, obyvatelia šľachtického sídla, sú harmonická dvojica. Ak sa manželia zhovárajú iba o počasí, nemajú deti a už to medzi nimi neiskrí ako kedysi, načo by sa hádali? Ktosi však mal dôvod pohádať sa so zrelou, démonicky príťažlivou Elizabeth. Ktosi, čo s ňou trávil večer v lese neďaleko panstva. Ktosi, kto ju ľúbil alebo nenávidel natoľko, že ju ubil na smrť. Citlivý nos inšpektora Wexforda hneď zavetrí, že pod hladinou manželského života sa skrývajú spodné prúdy, o ktorých nemal nikto ani potuchy. Pri vyšetrovaní sa, bohužiaľ, môže zachytiť len o knihu jedného z podozrivých, ktorých stále ubúda... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

A Guilty Thing Surprised , 1970

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Z hlbokej vášne. Přihlašte se a napište ho.

aliza
13.08.2023 4 z 5

Taková oddechová detektivka, která se dobře četla. Žádné šoky ani velká překvapení.

Starmoon
05.09.2022 4 z 5

Dielo od RR si z času na čas doprajem kvôli autorkinej schopnosti vytvárať veľmi autentickú atmosféru, a to aj vďaka zaujímavým slovným spojeniam, detailným opisom... A vďaka tomu, že vzťahy medzi jej postavami sú často nečakané a nekonvenčné. Aj teraz. Tiež ma bavia niektorí jej postrehy, trebárs: „Pekná žena sa zvyčajne vydá za krásavca alebo za boháča. V opačnom prípade by jej manželstvo ľudia nevedeli pochopiť a vyčítali by jej, že premárnila príležitosť.“ Alebo: „Svet sa o seba postará sám. My sa sústreďme iba na tú jeho časť, ktorú nám vymedzujú povinnosti.“

Inšpektor Wexford recitujúci úryvky z básní kade chodí a konzervatívny až prudérny Burden síce nie sú postavy, pre ktoré by ma lákalo hltať všetky autorkine knihy ako na bežiacom páse, nech len viem, ako sa vyvíjajú ich osudy, aj tak sú však sympaťáci, a aj pointu vymyslela tentoraz dobrú (v zmysle „wau, toto by mi nenapadlo“ – inak bola, zrejme zámerne, nechutná... Aspoň pre konzervu ako ja :D).

Škoda, že táto detektívka však nemá žiadnu pridanú hodnotu. Je to jednoducho jednoduchá kniha, ktorú si prečítate a zrejme na ňu skoro zabudnete. Žiadna Vražda v Orient Exprese alebo niečo iné kultové, skrátka „prečítam – dobre, neprečítam – aj tak dobre“.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Z hlbokej vášne v seznamech