Z Čech až na konec světa Svatojakubskou cestou na mys Finisterre přehled

Z Čech až na konec světa Svatojakubskou cestou na mys Finisterre https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203080/bmid_z-cech-az-na-konec-sveta-svatojakub-uEE-203080.jpg 4 12 12

František Šesták popisuje v knize svůj cyklo výlet po stopách z vyprávění z knížky Aloise Jiráska Václava Šaška z Biřkova. Ten byl jeden z členů mírového poselstva našeho krále Jiřího z Poděbrad. Popisuje přípravy cesty a jeho pohnutky proč cestu realizuje. Popisuje cestu kudy pojede. Z ČR vyráží směr Německo, Holandsko, Belgie, Anglie, Francie, Španělsko, Portugalsko, Andorra, Švýcarsko a Rakousko. Pokud se někomu z Vás líbila knížka "Na kole do Evropského parlamentu" tak se Vám zajisté bude zamlouvat tato knížka. Má stejného spisovatele a stejný styl psaní.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Z Čech až na konec světa Svatojakubskou cestou na mys Finisterre. Přihlašte se a napište ho.

ludek.n
04.03.2022 3 z 5

František Šesták (*1941) a František Hejtmánek (*1942) se v roce 2005 společně vydali na 6087 km dlouhé cykloputování z české vesničky Blatné až do vzdáleného Santiaga de Compostela a na mys Finisterre, který byl před objevením Ameriky považován za konec světa (odtud název knihy). Co všechno přitom zažili, s čím se potýkali a z čeho se naopak radovali, pak František Šesták sepsal a obtiskl do poutavého vyprávění, které vybavil hromadou momentek, orientačními mapkami, proslovy Václava Šaška z Biřkova L. P. 1466 a pochopitelně i zajímavými postřehy, nejen cestovatelskými, ale i nábožensko-společenskými. Jeho popis cesty je dobře vybalancovaný, nezachází příliš hluboko do detailů ani se nezdržuje zkoumáním patníků u cesty, takže se z cestopisného dobrodružství nestane suchopárný datový tok bez začátku a konce. Vzájemné verbální škádlení mezi oběma účastníky výpravy přináší do textu potřebné odlehčení (i když si dovedu představit, že v reálu to až tak veselé nebylo). S ochotou a vstřícnosti obyčejných lidí, jakož i s nadutostí úředních uniforem mám podobné zkušenosti ze svých cyklistických expedic, které ovšem nikdy neměly takovou materiální a mediální podporu jako Šestákova Svatojakubská cesta. Každopádně je to příjemné a poučné čtení. Klidně mohlo být i delší.

Mufa
27.05.2019 4 z 5

Četla se pěkně, oceňuji mapky s jednotlivými etapami i podrobný popis cesty. Nadchla mě natolik, že začínám uvažovat o podobné cestě. Pro fandy cyklistiky moc pěkná knížka

Tomas@S
08.09.2017 5 z 5

Na tento cyklisticky cestopis jsem nahodne narazil v knihovne. Nedavno jsem totiz cetl cestopis od Nicholase Crane Pesky napric Evropou, ktery rovnez cestoval pres Santiago de Compostela. Jeho cestopis mne natolik uchvatil, ze jsem diky zmince o Svatojakubske ceste (a mysu Finisterre a navic ve spojeni s moji oblibenou cyklistikou) na obalu teto knihy nevahal a pujcil si ji. A cestopis jsem i vzapeti rychle prelouskal. Cestopis sice nedosahuje kvalit dila Nicholase Crana, coz se da predpokladat, ale i tak se mi libil. Musim proste obdivovat organizacni i vykonostni schopnosti obou starsich akteru, kteri uspesne prekonali jak vysoke hory, tak tisicikilometrove vzdalenosti i silny protivitr.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Z Čech až na konec světa Svatojakubskou cestou na mys Finisterre v seznamech