Vůle přehled

Vůle https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381378/bmid_vule-wYW-381378.jpg 4 30 30

Wonder Woman série

Wonder Woman odhalila svůj skutečný původ - že je dcerou královny Amazonek a Dia, krále bohů - a ihned dostává další drsnou lekci: že jí prakticky každý člen její nové rodiny jde po krku. Celý zástup Olympanů, počínaje žárlivou manželkou jejího otce, bohyní Hérou, a zdaleka nekonče jeho marnotratným synem Apollónem, by rád viděl mrtvou nejen Wonder Woman, ale také zcela nevinné, potenciálně všemocné nemluvně, které Zeus nedávno zplodil s lidskou ženou… Diana se záchrany dítěte – a své vlastní kůže – odhodlaně ujímá a volky nevolky přijímá spojenectví dosti nesourodé skupinky bohů a polobohů. Olympané však nejsou tím jediným panteonem, který se do honu zapojil – z hlubokého vesmíru přichází o život bezbranného dítěte usilovat největší válečník národu Nových bohů a v mrazivých pustinách Antarktidy se probouzí bůh toužící po srovnání velice dávných účtů. Wonder Woman musí prokázat svůj bojový um – ale nepřinutí ji okolnosti rozpoutat síly, které neovládne? Chraň bůh…... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art

Iron , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vůle. Přihlašte se a napište ho.

Ivan Kučera
10.05.2023 3 z 5

No, tak nič. Po predchádzajúcej časti som začal mať pocit, že sa Azzarellova séria zlepšuje, ale žiaľ trojka sa opäť prepadla na úroveň jednotky: teda nie zlé, miestami zaujímavé, ale nečasto. Skôr spotrebiteľské a rutinné, než báječné a inovatívne. Prequelový úvod s Minotaurom príšerný, cítil som sa ako u detského komiksu a nie pri diele autora Hellblazera. Je fajn občas si pripomenúť, že zľutovanie nie je slabosť a zaslúži si úctu, ale toto je fakt ťažkopádne. Je super, že sa pohybujeme v súčasnosti, ktorej vládnu grécki bohovia v utajení (a scény z Antarktídy boli parádne), no Azzarello z toho temer nič pútavé nedokázal vydestilovať. Zmohol sa ledva na nudnú sériu akčných momentiek. Nanešťastie v trojke sa potvrdilo, že Wonder Woman je proste nezaujímavá postava, ktorá má po psychologickej stránke strašne málo čo ponúknuť. Čitateľovi napokon paradoxne neostáva nič iné, len sa spoliehať práve na čo najväčšiu prítomnosť akčných sekvencií, pretože mimo nich je to nuda. Skvelý je charizmatický Válka a keďže hneď nasledujúci diel je pomenovaný po ňom, tak sa teším a so sériou to nezdávam. Ak ma ale sklameš, Azzarello, hodím ťa do pekla a znemožním ti návrat späť!

fvalek
11.12.2022 5 z 5

Pokračování přesně navazuje a ukazuje následky Apollonova nástupu na trůn. Diana se snaží najít mimčo, což dělá trošku nudnější start, ale vše vyplňuje Héra, která vtipně poznává svět smrtelníků. Úvodní kapitola s minulostí Diany je příjemná a hezky ukazuje, že přestože jde o drsnější a temnější svět, Diana v sobě pořád má ty stejné kvality, které jsou pro ni tradiční. Asi se mi úplně nelíbí vyobrazení Války, ale co už. Hodně se ukazuje Prvorozený a u něj i další bohové, což je super, i když Poseidon popravdě taky dost zklamal.

Celkově je to adaptace hezky naplněná mytologií a vyrovnaně bojem i osobními problémy. Azzarellův příběh má kvalitní děj a zaujme. Má to v sobě kouzlo starých komiksů v moderním hávu. Navíc téma polobohů je velmi nosné a dá se s ním pěkně hrát. Všechny postavy jsou pěkně vypracované a mají své příběhy. Není to jako v Rebirthu, kde jednoho dne přijde Iason a řekne "Čau, jsme tvůj brácha oddělený při porodu a ode dneška tu budu". Navíc kresba je krásná, sice dost osobitá a netradiční, ale hodí se a je pro oko velmi příjemná. Jen moc zatím nechápu toho vesmířana, uvidíme dál. :D

georginaa
09.12.2021 5 z 5

Další díl nezkrotné Amazonky, bylo to akční, zábavné a naprosto nádherná ilustrace. Začínají se mi komiksy moc líbit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vůle v seznamech

v dalších seznamech1x