Vzdialená hviezda přehled

Vzdialená hviezda https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110913/vzdialena-hviezda-110913.jpg 4 2 2

Ďalšie pôsobivé dielo obľúbenej autorky, ktorá rada umiestňuje svojich hrdinov vždy do iných exotických končín sveta. Tentoraz sa jej hrdinka Chloe ocitá v Číne, ktorou bola Bickmorová fascinovaná už od svojich mladých rokov. Poznatky získané štúdiom faktografickej literatúry napokon zúžitkovala v bohato rozvetvenom príbehu zasadenom do mestkého prostredia i nehostinných hôr Číny, kde Chloe prežije niekoľko podnetných ľúbostných vzťahov. Zaľúbi sa do známeho amerického novinára a prežije romantické dobrodružstvo s mladým, na všetko odhodlaným Číňanom, aby napokon našla nehu a porozumenie v náručí toho pravého.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Distant Star

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vzdialená hviezda. Přihlašte se a napište ho.

modranka
06.05.2013 3 z 5

Ak niekto hľadá romantický príbeh, zrejme bude sklamaný, aj keď anotácia knihy práve toto prezentuje. Z príbehu je očividné, že autorka si skutočne poctivo naštudovala dostupné informácie o Číne a Číňanoch a bravúrne pospájala fakty s fikciou, no častokrát na úkor samotného príbehu o Chloe. Do popredia sa tak dostávajú postavy, ktoré sú bezvýznamné a tak zatláčajú životný osud hlavnej hrdinky niekde na perifériu príbehu. U mňa to sú len tri hviezdičky. Zrejme som práve nemala náladu na čínskych revolucionárov, komunistov, banditov, vraždiace monštrá, konkubíny a tak.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vzdialená hviezda v seznamech