Vzbura vyvesencov přehled

Vzbura vyvesencov
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236607/bmid_vzbura-vyvesencov-DDh-236607.jpg 4 45 45

Mahagonový cyklus série

Román zo života mexických robotníkov. Jeho dej sa odohráva na mexickej montérii, v pralese, kde indiánski robotníci spolu s belošskými druhmi, rozličným spôsobom prinútenými na prácu, pri neznesiteľných životných podmienkach stínajú vzácne stromy. Traven až drobnokresebne zachytáva život týchto robotníkov, ich nesmierne útrapy v kapitalistickom vykorisťovateľskom systéme, a sleduje, ako sa postupne v tomto zdrvenom a o najzákladnejšie práva obratom robotníckom kolektíve rodí duch triedneho uvedomenia a odboja.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Smena

Die Rebellion der Gehenkten , 1936

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vzbura vyvesencov. Přihlašte se a napište ho.

heavy66
23.09.2023 4 z 5

Syrový brutální příběh o těžbě mahagonu v Mexiku v minulém století. Ani se věřit nechce, že tohle mohla být běžná praxe v zemi, která byla alespoň na papíře fungujícím státním útvarem. Bruno Traven musel být při tom, to se nedá vymyslet. Na revoluční myšlenky jsme u nás citliví, ale v tomto případě nemohli indiánští otroci jednat jinak!

syzifos
17.03.2021 5 z 5

Kniha, ktorá vám ukáže odvrátenú, nepeknú tvár ľudského sveta, aby vo vás vzbudila človečinu a prinútila sa nad mnohými vecami zamyslieť. Prvé stretnutie s vynikajúcim a veľmi zaujímavým autorom

kilometr
28.02.2021 4 z 5

Objeveno za kamarádovým závěsem po cca 25 letech od posledního přečtení.Výborná kniha,která je vynikající inspirací i pro dny nastávající.Svoboda a půda!!80%.

Zatím zde není žádná související novinka.

A není svobody tam, kde člověk nesmí říct to, co považuje za nutné říct.

Kniha Vzbura vyvesencov v seznamech

v Právě čtených1x