Vystraš ma na smrť přehled

Vystraš ma na smrť https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358425/bmid_vystras-ma-na-smrt-GPW-358425.jpg 3 52 52

Kate Stanleyová série

< 2. díl

Kedysi slávna herečka Janet Douglasová, teraz lady Nairnová, požiada režisérku Kate, aby režírovala predstavenie Macbetha, ktoré nielenže chce uviesť na svojom zámku v Škótsku, ale chce pri tom použiť niektoré rekvizity (nôž, zrkadlo a kotol), ktoré sa spájajú s touto hrou. Kate súhlasí, no len čo príde do Škótska, kde sa zídu aj s ostatní protagonisti hry, začne sa prejavovať záhadná kliatba. Kate nájde na kopci nad zámkom telo Lily, vnučky lady Nairnovej, no o chvíľu ju stretne živú a zdravú v zámku. Zakrátko sa ukáže, že o pôvodný rukopis Macbetha má okrem lady Nairnovej záujem aj niekto iný, a to za každú cenu. Kate sa jedného dňa zobudí sama na kopci so zakrvavenými rukami a neskôr v ten deň nájde mŕtvu ženu, pričom všetko nasvedčuje tomu, že išlo o rituálnu vraždu spojenú so starodávnou pohanskou obetou. Postupne sa hromadia úmrtia, objavujú sa náznaky na dávne obrady, k slovu sa dostávajú nadprirodzené prvky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Haunt Me Still , 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vystraš ma na smrť. Přihlašte se a napište ho.

tynaveverka
10.07.2023 3 z 5

Knihu jsem četla v originále, tempo čtení/ děje tedy nemohu zcela hodnotit, protože jsem se zároveň jazykově vzdělávala.
Hodnotím ovšem to, že pokud bych nemilovala Shakerspeara a jeho kult, tajemství a vše kolem něj, tak bych hodnotila pouze dvěma hvězdami. Knihu podruhé do ruky určitě nevezmu. A ačkoli jsem nečetla první díl, nemám teď ani touhu po něm sahat. Určitě je skvělé, že autorka na konci vysvětluje, co je v příběhu fikce a co historický fakt. Čekala jsem zkrátka víc. Nápad skvělý, provedení už bohužel ne.

LeDock
31.05.2023 2 z 5

Mňa teda rozhodne vystrašilo na smrť, keď som niekde okolo strany 60 pojal presvedčenie, že lepšie to už veľmi pravdepodobne nebude a mňa pritom čaká ešte ďalších 300 strán...
Obdobie po roku 2003, kedy sa temer všetky vydavateľstvá sveta snažili, v zúfalej snahe napodobniť úspech knihy Dana Browna, prísť s nejakým podobným konšpiračným thrillerom, považujem za temné literárne obdobie, ktoré je, podobne ako slovenskú eurodanceovú scénu 90. rokov, lepšie vymazať z kolektívnej pamäte a tváriť sa, že sa to nikdy nestalo. Jeho dôsledky však, žiaľ, sťa hnojovka presakovali (a stále presakujú) do literatúry ešte aj roky po ground zero.
Jedným zo smradľavých a prekliatych reliktov tohto post da vinciovského temnoveku je i táto neuveriteľne nudná, zle napísaná a hlúpa kniha.
Tak sa teda radšej všetci spolu zobuďme, vstaňme, prejdime do kúpeľne, otvorme sprchový kút a zistime, že to celé v skutočnosti bola len nočná mora, dobre?

Booky84
31.10.2021 5 z 5

Skvělá kniha stejně jako první díl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vystraš ma na smrť v seznamech

William Shakespeare, 1564-1616 krimi

Jennifer Lee Carrell